بلاگ بامارو

بهترین فلافل دنیا

مصر! بله این کشور دوست داشتنی برای گردش و البته بسیار گرم و کمیاب، بهترین فلافل های دنیا را دارد. فروشندگانی که این غذای خیابانی را با سرعتی اعجاب انگیز در کسری از ثانیه به داخل روغن داغ می اندازند و بعد خوشبو ترین ساندویچ عمرتان را که ترکیبی از سبزیجات مختلف و ترشی به همراه پورد زیره است را در دستانتان می گذارند.

سال 2016 فستیوالی در شهر لندن برگزار شد که در آن قرار بود نمایندگان کشورهای مختلف برای پختن بهتری فلافل دنیا با هم رقابت کنند و در این مسابقه شرکت کنندگان مصری با اختلاف همتایان سوری و لبنانی خود را شکست دادند! اما رمز کار آنها در سادگی و اصالت درست کردن یک ساندویج خیابانی بود. در ساندویچ های فلافل مصری خبری از سس های عجیب و غریب و ترشی های خلاقانه نیست. به سنتی شکل ممکن و با ساده ترین مخلفات از شما پذیرایی خواهند کرد.

راز خوشمزگی

مصری ها سنت فراگیر استفاده از نخود را در دستور غذایی این غذا شکسته اند و از لوبیا برای پخت فلافل استفاده می کنند! بله درست خوانده اید “لوبیا”! چرا که لوبیا بافت نرم تری دارد و هنگام سرخ شدن بسیار لطیف و خوش خوراک تر از نخود خواهد بود. مصری های این میان وعده ی پر عطر و بو را در هر ساعتی از شبانه روز که اراده کنند می توانند در سطح شهر به دست بیاورند. ترکیبی خوشمزه و عالی از انواع سبزیجات مثل گشنیز، جعفری و سیر و پیاز و… .

سرخ کردنی خوشمزه و ارزان و در دسترس

لوبیا عشق ملی مصری ها

از قدیم الایام، لوبیا برای مصری ها یکی از ارکان اصلی غذای روزمره محسوب می شده است در قدیمی ترین کتب آشپزی مصری ردپای لوبیا را می شود پیدا کرد. مصری ها سرسختانه در مقابل تهاجم انواع صنایع غذایی مدرن ایستاده اند و برای وعده های غذایی از لوبیای محبوب خودشان استفاده می کنند.

می گویند در بقایای اهرام مصر دانه های لوبیا را پیدا کرده اند و همین موضوع ثابت می کند که از آن زمان لوبیا در فرهنگ غذایی مصری ها جایگاهی ویژه داشته است اما باز هم اتفاقی شبیه به ماجرای حمص برای فلافل هم در حال وقوع است. سوریه و فلسطین و مصر در حال کشمکش در مورد تاریخ این غذا بودند که اسرائیل موفق شد فلافل را بعنوان غذای ملی کشورش به ثبت جهانی برساند.

اختلاف نظرهای زیادی در مورد ریشه ی فلافل مصری وجود دارد. بعضی از مورخان مصری بر این باور هستند که لوبیاهای پیدا شده در محل اهرام مربوط به زمان فراعنه نیست و بعدها کارگرانی که در حال مرمت اماکن بودند باقی مانده ی غذایشان را همان محل ریخته اند!

 

منبع: BBC

سپیده هراتی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More