بلاگ بامارو

تاریخچه وسایل دم آوری قهوه: موکاپات

SE-coffee-021914-mokapot

 

سلام دوستان از امروز می خواهیم دستگاهها یا وسایلی رو که تو دم آوری قهوه به ما کمک میکنند بهتون معرفی کنیم، به همان اندازه ای که موکاپات زیبا طراحی شده به همان اندازه جایگاه خودش رو بین قهوه دوستان باز کرده، این وسیله توسط فردی به نام لویجی پونتی در سال 1933 اختراع شد. این دستگاه بعدها توسط فردی به نام آلفونسو بیالتی و با جنس فلزی به تولید انبوه رسید.

بیالتی ایده اولیه ساخت آن را از یک نوع وسیله شستشو که آب را با کف از یک لوله از پایین به بالا می رساند الهام گرفته بود. موکااکسپرس که همان نام اولیه موکاپات است قادر است آب داغ را از میان قهوه عبور داده و از لوله درون خود به ظرف بیرونی هدایت کند، و به نوعی قهوه را دم آوری می کند، نکته جالب آنکه برای اینکار قهوه را از هیچ فیلتری عبور نمیدهد.

جالب است بدانید قسمتس از طراحی آن که بیشتر باعث معروفیت آن در جهان شده شباهت آن به کمکس (در یک مطلب جداگانه به آن خواهیم پرداخت) است. همچنین به عنوان یک نوآوری صنعتی برای اولین بار از آلومینیوم در ساخت یک دستگاه دم آوری قهوه استفاده شد که خود این موضوع این دستگاه را از بقیه به نوعی متمایز می کنه.

MokaExpress1

از جنبه فرهنگی هم موکاپات نقطه عطفی در تاریخ بود به خاطر اینکه مردم تا آن روز برای نوشیدن قهوه باید از خانه بیرون می آمدند و در کافه ای اسپرسو میل میکردند اما با کمک موکاپات می توانتند در خانه قهوه خود را دم کنند و همانجا از آن لذت ببرند. این موضوع که با رکود اقتصادی سال 1930 ایتالیا نیز همزمان شه بود توجه خیلی از مردم را به سمت خود جلب کرد.

نباید فراموش کنید که اسپرسو در ماشین مخصوص به تولید آن که خود یک وسیله تجاری است و با فشار آب 9 بار در ثانیه کار میکند درست میشود. موکاپات هم تقریبا مزه ای نزدیک به اسپرسو تولید می کند به همین دلیل توانست جایگاه ویژه ای را بین قهوه خور های خانگی باز کند. این یک دموکراسی نوین در صنعت قهوه بود ،و نوشیدن قهوهای که قبلا حتما باید در یک کافه یا رستوران تجربه میشد را به خانه ها می آورد.

برای دم آوری به وسیله موکاپات تنها کافیست مقداری آب را در محفظه پایینی بریزید سپس مخزن مخصوص به قهوه را به روی آن قرار دهید و چند قاشق قهوه آسیاب شده به داخل آن بریزید.

سپس درب و مخزن بالایی را به آن متصل می کنیم و آن را به روی شعله کوچکی قرار میدهیم تا به آرامی دم بکشد، هنگامی که آب مخزن پایینی به نقطه جوش میرسد از میان قهوه آسیاب شده در مرکز عبور کرده و در نهایت از لوله بالایی به درون مخزن بالایی به شکل قهوه جمع میشود. و تقریبا یکی از آسانترین روش های دم کردن قهوه را برای شما به ارمغان می آورد.

 

Section-of-mokapot

 

منبع : drinks.seriouseats.com

 

 

علی شاهبندی

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More