بلاگ بامارو

شرکت‌هایی که به سرو وعده‌های غذایی خوب برای کارکنان‌شان معروف هستند

اغلب شرکت‌ها یکسری قواعد خاص برای صرف وعده‌ی غذایی را در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند، یا برخی گزینه‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند تا وعده‌ی غذایی دلنشینی داشته باشند، فراموش نکنید غذایی که می‌خورید تاثیر مستقیمی بر عملکرد ذهنی و فیزیکی شما دارد، پس بدون شک سازمان‌ها استراتژی‌های خود را برای این موضوع دارند.

● اشتباه نکنید قرار نیست این موضوع شما را به برداشت نادرستی هدایت کند، صرف غذا در محیط کار به این معنی نیست که غذای مورد علاقه‌ی شما را روی میز کارتان برای شما سرو کنند و هر زمان که به چیزی نیاز داشتید، گارسون را صدا کنید و سریعا برای شما تعبیه شود! (این ماجرا در فیلم‌ها پیش می‌آید، البته در دنیای واقعی هم دور از دسترس نیست) نام‌های تجاری که امروز معرفی می‌کنیم نام‌هایی کاملا آشنا هستند، که سالانه مقدار زیادی غذای لذیذ و خوشمزه را در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند و افراد با ذائقه‌های عجیب و غریب هم می‌توانند از این طیف گسترده از تنوع غذایی لذت ببرند!!!
اما به نظر شما آن‌ها چه برنامه‌ای برای غذای کارمندان خود دارند؟!

Whole Foods

این شرکت مکمل‌های غذایی و گیاهی مناسب برای ذهن و جسم را تولید می‌کند و طبق یک برنامه‌ی زمانی مشخص کارمندان خود را به صورت داوطلبانه به محل تولید این محصولات می‌برند طی یک سفر کوتاه، تا افراد مراحل تولید و نحوه‌ی تولید را از نزدیک مشاهده کنند، همچنین در تعطیلات غذای رایگان به کارکنان خود می‌دهد و علاوه بر این‌ها هرم غذایی مشخصی را ارائه می‌دهد که سلامت کارکنان در اولویت این هرم قرار دارد.

Google

بدون شک اکثر ما با برنامه‌ی غذایی این غول تکنولوژی آشنا هستیم، اما به نظر شما گوگل چطور این حجم از غذای لذیذ را فراهم می‌کند و در اصل چه کاری انجام می‌دهد!؟
اول از همه باید این موضوع را بدانید که گوگل در کافه‌ها و رستوران‌هایی که در محیط سازمان قرار دارند همیشه منوهایی مناسب فصلی را ارائه می‌دهد و همیشه بهترین سرآشپزها را استخدام می‌کند، همچنین گوگل مزارع خود را برای پرورش محصولات مورد استفاده در وعده‌های غذایی خود در اختیار دارد و حتی عسل مورد نیاز خود را پرورش می‌دهد، این نکته را هم اضافه کنم که گوگل سالانه حجم خیلی زیادی گوشت(حدود ۲ میلیون پوند) را برای وعده‌های غذایی خود مصرف می‌کند.

Zappos

این شرکت تولید کننده پوشاک هست، کار جالبی که این شرکت انجام داده این است که فضایی را در اختیار کارمندان خود قرار داده تا هر زمان که می‌خواهند برای خودشان غذا درست کنند، اگر این مورد برای شگفت زده کردن شما کافی نیست باید اضافه کنم که آن‌ها یک کافه بزرگ با طیف گسترده‌ای از تنوع را در محل سازمان خود دارند همچنین به این موارد یک اتاق بازی مجهز هم اضافه کنید!

Big Ass Fans

این شرکت تولید کننده سیستم‌های سرمایی و خنک کننده است، مدیر این شرکت طبق یک برنامه‌ی مشخص هر بار گروهی از کارکنان خود را به صرف شام در یکی از بهترین رستوران‌های محلی دعوت می‌کند. همچنین این سازمان این موقعیت را در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهد تا در ماه به عنوان یک سرآشپز نقش خود را ایفا کنند و اگر دیگر افراد از غذای او راضی بودند برای این فرد یک جایزه مهیج در نظر می‌گیرند.

VistaPrint

ویستا شرکتی در زمینه چاپ است، از چاپ کارت‌های تبریک گرفته تا کارت‌های تجاری، این شرکت هم دوبار در ماه کارکنان خود را به یک کمپ واقع در دل طبیعت دعوت می‌کند و آنجا با تنوع زیادی از غذاهای لذیذ و خوشمزه آن‌ها را سورپرایز می‌کند.

Storm8

استورم یک تیم بازی سازی است، مزایایی که آن‌ها برای وعده‌هایی غذای در نظر گرفته‌اند شامل میان‌وعده‌های متنوع، نوشیدنی‌های مختلف و وعده‌ی شام شامل سوشی و غذاهای دریایی است، و غذای ویژه‌ی آن‌ها که یک برگر گوشت ویژه است. کاملا مهیج!

LinkedIn

بدون شک با این شبکه اجتماعی آشنایی دارید، در این شبکه شما قادر خواهید بود خودتان را با مهارت‌هایی که دارید معرفی کنید و رزومه خود را با دیگران برای یافتن شغل به اشتراک بگذارید، اما بحث ما چیز دیگری است! غذا!! این سازمان تمامی غذاهای خود را رایگان در اختیار کارکنان قرار می‌دهد، یک سرآشپز حرفه‌ای که انواع غذاها را سرو می‌کند و تمامی معیارهای سلامتی غذا را هم در نظر می‌گیرد. جدای از موضوع غذا این شرکت دوچرخه‌هایی را در اختیار کارمندانش قرار می‌دهد تا مسیر مورد نظرشان را با این وسیله طی کنند، نتیجه!؟ کاهش آلودگی هوا، فعالیت بدنی و لذت بردن از فضای آزاد.

GoldBely

این کسب و کار چه می‌کند!؟ با استفاده از سرویس‌های آن‌ها شما می‌توانید مواد خوراکی را به هر نقطه‌ای از دنیا بدون اینکه ذره‌ای از ارزش آن کاسته شود تحویل دهید، بعله تجارت آن‌ها هم غذا است اما…
فلسفه سرویس‌دهی آن‌ها به کارکنان خود این است که کارمندان قادر خواهند بود هر غذایی را که دوست دارند از رستوران‌هایی که شرکت با آن‌ها همکاری می‌کند سفارش دهند، که لازم به ذکر است این رستوران‌ها همیشه از بهترین‌ها هستند!

در آخر باید این نکته را باز یادآوری کنم: تاثیر غذا در بهره‌وری کارمندان خود را دست کم نگیرید!

الهه معتمدی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More