بلاگ بامارو

تناقض تغذیه

چالش های روزانه ی زندگی انقدر زیاد هستند که اهمیت “چی بخوریم” رو برای وعده های صبحانه و ناهار و شام تا حد زیادی کم کرده اند.

اینکه نحوه ی تغذیه چه تاثیری روی طرز فکر و سلامت بدن ما داشته باشند، چیزی فراتر از کلمات است. یک رژیم غذایی ارتباط مستقیمی با بیماری های مزمن دارند، بیماری هایی که رسما تبدیل به تهدید اصلی سلامت جامعه شده اند مثل انواع بیماری های قلبی و سرطان و البته دیابت! همین بیماری های مزمن مسئول 70 درصد از مرگ و میر در سراسر جهان هستند و مثلا در ایالات متحده امریکا رژیم غذایی نامناسب یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر گزارش شده است.

کافیست تا یک بار بادقت به روند تغذیه ی روزانه که شامل تمام خوراکی ها و نوشیدنی هایی که در طول روز مصرف می کنید نگاه کنید تا هنگام جمع بندی در مورد سلامت خودتان به شک و گمان بیافتید و لحظات سختی را داشته باشید! فقط به عنوان نمونه در رژیم غذایی روزمره ما، بیشتر از 60 درصد غذاها “پردازش شده” هستند! دانه های تصفیه شده ی نمک و شکر، روغن های فرآوری شده و تمام مواد افزودنی موجود در انواع خوراکی ها و مواد اولیه ی بسته بندی شده! سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای با تلاش زیاد و مشخص ما را به سمت استفاده هرچه بیشتر مواد غذایی بسته بندی شده در شکل ها و رنگ های مختلف سوق می دهند و ما در بهترین حالت ممکن است نیم نگاهی به برچسب کالری و مواد استفاده شده در خوراکی مربوطه بیاندازیم که البته در مقابل مواردی که قصد دارم معرفی کنم، کمترین نگرانی را شامل می شود.

ما بر اساس ذائقه و کاملا طبق طعم هایی که دوستشان داریم در فروشگاه ها دست به خرید می زنیم و متاسفانه این طعم هر ماده ی غذایی است که فارغ از سطح سلامتش ما را برای خرید کردن هدایت می کند. تناقض در تغذیه دقیقا همین است.

اجازه بدهید با چند آمار ترسناک شروع کنم. مطالعات اخیر نشان داده اند که تنها 12 درصد از بزرگسالان از نظر متابولیکی سالم هستند زیرا میلیون ها کودک و بزرگسال در حال حاضر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2، کبد چرب و بیماری های مزمن دیگر قرار دارند و همین بیماری ها است که 86 درصد هزینه های بهداشت و درمان را تشکیل داده است.

اما برای برون رفت از این وضعیت غم انگیز تنها راه چاره را اصلاح الگوی تغذیه می دانم چرا که وقتی سوخت اولیه ی بدن ما که همان غذاست به شکلی اشتباه تامین می شود، سیستم کل سلامت را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد.

چه دلایلی باعث شده است تا در این حد نسبت به سلامت جامعه نگران باشم؟

  • کمتر از 100 سال از ورود غذاهای صنعتی به فرهنگ ما می گذرد و در این مدت خیلی راحت متقاعد شده ایم که غذاهای پردازش شده بهتر از غذاهای خانگی است و با ادویه ها و طعم های عجیب و غریب و تبلیغات و کمپین های پی در پی ما را بمباران کرده اند.
  • اکثریت قریب به اتفاق پزشک ها در مورد تغذیه با شما صحبت نمی کنند. شما با مشکل خاصی به آنها مراجعه می کنید و آنها با انواع و اقسام داروها و پیشنهاد راه های تشخیص بیماری و انواع جراحی ها میزبان شما خواهند بود و در مورد لایف استایل و نحوه ی غذا خوردن و زندگی کردن، کلمه ای با شما صحبت نخواهند کرد.
  • در فضاهای عمومی بصورت مستمر در معرض غذاهای بی کیفیت هستیم. هنگامی که به مدرسه می رویم یا وقتی که در محل کار مجبور هستیم سریع ترین ناهار را تهیه کنیم حتی در کافه ها و سینماها غذای کاملا سالم و ارگانیک و مطابق با نیاز بدن ما، وجود ندارد.
  • “کالری” یک معیار سنجش کاملا خطا برای انتخاب مواد غذایی روزانه است. متر و معیاری که کاری با میزان سلامت غذا ندارد و 100 کالری پنیر پروسس شده را با 100 کالری کلم بروکلی یکسان می داند! این شیوه ی اشتباه هنوز هم در تمام صنایع غذایی استفاده می شود و این خود ما هستیم که باید فارغ از اعداد کالری ها طبق نیاز بدن خودمان برای انتخاب غذا و تغذیه دست به عمل بزنیم.

برای حضور موفق و شاد در این دنیای خطرناک نیاز داریم تا هوشمندانه و آگاهانه برای ارتقا سطح سلامت و تغذیه خودمان، انتخاب کنیم. یک بار دیگر و این بار دغدغه مند به لیست خوراکی ها و نوشیدنی ها روزمره نگاه کنیم و با قدم های کوچک برای اصلاح رژیم غذایی روزانه اقدام کنیم.

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More