بلاگ بامارو

جینجرلایم محبوب ترین نوشیدنی بامارو

ترکیب گرم کننده و جذاب لیمو و زنجبیل و کمی عسل، محبوب ترین نوشیدنی در منوی بامارو است. این نوشیدنی احیا کننده است و در فصل های سرد برای کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود و برای درمان عفونت های سرماخوردگی و حتی درمان آسم موثر است در مطلب فصل سرد و نوشیدنی های گرم کننده قبلا در مورد زنجبیل نوشته ایم.

همه ی این مواد طبیعی هستند و از دل طبیعت برای آرامش و تقویت سیستم ایمنی در یک شیشه بنام جینجر لایم به دستان شما می رسند. زنجبیل ریشه ی گیاهی چندین ساله است که بیشتر بعنوان ادویه استفاده می شود و در آیورودا و هومیوپاتی و طب سنتی بصورت گسترده استفاده می شود. قدرت های شفابخش زنجبیل در بسیاری از فرهنگ ها ثابت شده است و حاوی مواد معدنی شامل پتاسیم، منگنز، مس و منزیم است. برای درمان مشکلات کلیوی، آرتریت و آلرژی کمک می کند.

مبارز اصلی مشکلات قلب و عروق

مطالعات مرکز پزشکی مریلند، نشان می دهد که زنجبیل ممکن است به جلوگیری از لخته شدن خون و کاهش کلسترول خون کمک کند. این موضوع می تواند نقش تعیین کننده ای برای مبارزه با بیماری های قلبی و عروقی داشته باشد اما با این حال برای اثبات این خاصیت زنجبیل نیاز به تحقیقات گسترده تری است.

رفع تهوع و درمان مشکلات هضم غذا

تجربه ی احساس استفراغ آنقدر اذیت کننده هست که اگر یک راه حل ویژه برایش بشناسیم حتما در ذهنمان خواهد ماند و در قسمت جعبه کمک های اولیه ی حافظه ذخیره اش می کنیم. در زمان بارداری، در پروسه ی شیمی درمانی و یا بعنوان عوارض بسیاری از بیماری ها، تهوع تا حالا گریبان ما را گرفته است. اما زنجبیل بصورت معجزه آسایی احساس تهوع را کاهش می دهد و بعنوان مقوی معده در دنیای داروسازی شناخته می شود.

کافیست بصورت روزانه از زنجبیل در وعده های غذایی استفاده شود تا عوارض سوزش سردل و تهوع و مشکلات هضم غذا را برای همیشه درمان کنید.

زنجبیل ادویه ی افسانه ای

ویتامین C و لیمو

آب لیمو را همه بعنوان منبع غنی ویتامین C می شناسیم و کاملا هم درست هست چرا که این ویتامین محلول در آب برای بهبود زخم ها و استحکام دندان ها و استخوان ها بسیار موثر است. در کنار تمام این ویژگی های منحصر به فرد، آب لیموی تازه یک آنتی اکسیدان عالی است که به جنگ مولکول های سرکش یا همان رادیکال های آزاد می رود. لیمو برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است و مطالعات UMMC این موضوع را بررسی کرده است. در مطلب دیگری در بلاگ بامارو درمورد خواص ضد سرطانی کوکتل زنجبیل نوشته شده است.

کاهش وزن

لیمو و عسل هنگامی که با آب گوجه فرنگی ترکیب شوند یک ترکیب چربی سوز عالی برای زمانیست که تصمیم گرفته اید وزن کم کنید و یک قدم عالی برای اصلاح سبک زندگی بردارید. چرا که زنجبیل با کاهش التهاب های درونی و کنترل قند خون، اشتها را کم می کند و در ضمن یک سم زُدای عالی برای بدن است. این نوشیدنی عالی در طی روز علاوه بر اینکه ویتامین های ضروری را به بدن می رساند و خوشمزه است می تواند آب بدن را تامین کند و طبق تحقیقات حتی برای کم کاری تیروئید هم موثر است و هر کدام از این خاصیت ها می تواند ما را متقاعد کند که برای کاهش وزن به زنجبیل رو آوریم. لیمو به علت افزایش مقاومت به انسولین و کاهش میزان چربی در بدن شناخته شده است.

سپیده هراتی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More