بلاگ بامارو

8 ایده هیجان انگیز برای طراحی دکوراسیون کافه

امروزه کافه ها یکی از فضاهای نسبتا آرام و جذابی هستند که در درب آن به روی همه باز است، فضایی که هم فرصت خلوت با خود هم ملاقات با دوستان و جشن های کوچک و … مهیا می کند. گاهی یک عامل یا عواملی دست به دست هم می دهند تا همیشه یک کافه برایتان اولین انتخاب باشد.

امروزه کافه ها یکی از فضاهای نسبتا آرام و جذابی هستند که در درب آن به روی همه باز است، فضایی که هم  فرصت خلوت با خود هم ملاقات با دوستان و جشن های کوچک و … مهیا می کند

کافه هایی زیادی وجود دارند که اصطلاحا تبدیل به پاتوق شده اند ، که مهم ترین دلیل آن فضای و چیدمان جذاب یک کافه است! خوشبختانه فضای دلنشین ایجاد کردن برای یک کافه  نیاز به هزینه چندانی ندارد و با چند ایده کوچک و خلاقانه این کار عملی خواهدشد. در ادامه چند ایده جذاب و عملی را به شما معرفی کنیم.

1. نشمین راحت و منحصر به فرد برای صندلی و مبلمان کافه

برای نشیمن صندلی و مبلمان کافه تان سعی کنید کوسن های  کوچکی درست کنید تا مشتریان تان راحتی بیشتری داشته باشند، قطعا با این کار   راحتی کافه و میزبانی شما در ذهن مشتری خواد ماند و مشتری بدون خستگی زمان بیشتری در کافه شما می گذراند.

2. سنت شکنی کنید

تقریبا دکوراسون تمام کافه ها شبیه به هم است. شما از روش های غیر مرسوم استفاده کنید.به عنوان مثال کمتر کافه ای وجود دارد که از فرش اتفاده کند، آن هم از فرش های ایرانی پر رنگ و لعاب. این کار  شما مشتریانتان را غافلگیر کرده ضمن اینکه جذابیت و تازگی برایشان به ارمغان می آورد

3. استفاده از وسایل دکوری شاخص

3.سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی کافه از عناصر تزیینی شاخص استفاده کنید تا در ذهن مشتریانتان بمانید. عنصری مانند یک گلدان قدیمی  لوستری خاص یا حتی یک تابلو نفیس. سعی کنید با فضای داخلی شما همخوانی داشته باشد.

4. فضایی برای کتاب ها

یک  کتابخانه متفاوت و دلنشین داشته باشید، کتابخانه ای به شکل صندوق پست یا فنجان  قهوه با رنگ های گیرا درست کنید، که برای هر کسی کشش ایجاد کند، حتی اگر شده نگاهی گذرا به کتابها بیاندازند! برای درست کردن این کتابخانه کافیست به نجاری ها سر بزنید.

5. فضایی برای نگهداری ماگ ها

فضای خلاقانه ای برای نگهداری از ماگ ها ایجاد کنید. المان هایی  که موجب منحصر به فرد شدن کافه شما شود.

6. منویی خاص برای کافه

سعی کنید هر چیزی که در فضای کافه شما وجود دارد را  خلاقانه طراحی کنید، از رومیزی ها و تابلوهای رزرو رومیزی گرفته تا منوهایی که روی دیوار هستند.یک منوی خلاقانه می تواند در فضای داخلی یک کافی شاپ تبدیل به عنصری زیبا و در عین حال جذاب شود.

7. ایجاد گوشه های دنج در کافه

حتما در فضای کافه شاپتان گوشه ای دنج که با مبلمان های راحتی مانند کاناپه ها و کوسن های زیاد تزیین شده است داشته باشید،همچنین استفاده از عناصر آرامش بخش و موسیقی، این فضاها افراد زیادی را به خود جذب می کنند و باعث می شوند شما اولین انتخابشان  برای قرارهای دوستانه و صمیمی اش باشید.

8. فضایی رو به پنجره و مناظر زیبا

اگر از نعمت پنجره های بزرگی که رو به خیابانی زیبا و پر از درخت باز می شوند در فضای کافی شاپ تان بهره مند هستید پس آن را از دست ندهید، پشت آن را نیمکت، صندلی چوبی ویا مبلی زیبا تزیین کنید و مطمئن باشید تا در روزهای برفی و بارانی آن نیکمت طرفداران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

 

۵ comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More