بلاگ بامارو

قهوه گانودرما

قارچ گانودرما روی تنه ی پوسیده درختان جنگلی می روید و در طب سنتی چین، ژاپن و کامبوج بصورت چای برای درمان چندین بیماری به کار می رود و در دهه 1970 با پیشرفت های صنعت کشاورزی امکان کشت این قارچ در فضای گلخانه ای و کنترل شده به دست آمد که تا قبل از آن این قارچ بسیار باارزش و کمیاب بود. در طب سنتی چینی قارچ گانودرما را نماد زندگی شاد، شانس و سلامتی می دانند.

قهوه گانودرما نوشیدنی پودری که از مخلوط قهوه و عصاره ی پودر شده ی قارچ گانودرما (قارچ دارویی به نام reishi) به دست می آید. بسته های قهوه گانودرما موجود در بازار معمولا تشکیل شده از قهوه فوری، شکر و یا پودر لبنیات است. اخیرا این قهوه ی ترکیبی با قارچ خوراکی گانودرما به یکی از نوشیدنی های سالم و با ارزش افزوده در بازار طرفداران زیادی پیدا کرده است. کسانی که به نوعی نوشیدنی اصلی روزمره را قهوه انتخاب کرده اند بخاطر مزایایی از جمله کمک به خواب بهتر و افزایش انرژی و مقوی کبد به سراغ قارچ گانودرما رفته اند.

چرا مردم از قارچ گانودرما استفاده می کنند؟

طرفداران ادعا می کنند که این قارچ باعث افزایش سطح ایمنی بدن می شود و برای کاهش وزن، کاهش خستگی، بهبود حافظه، افزایش انرژی بدن، کاهش کلسترول و از بین بردن استرس مفید است. در بعضی از منابع غیر علمی به اثرات مفید قارچ گانودرما روی تغییر روند پیری و تحریک گردش خون تاکید کرده اند.

از مزایای اصلی گانودرما “کاهش التهاب” است و در ابتدا برای درمان اضطراب، افسردگی و ایدز و انواع سرطان ها مورد استفاده قرار می گرفت. کم کم خواص دیگری هم برای این قارچ پیدا شد که از آن جمله می توان به کاهش فیبروم های رحمی و کاهش علائم آکنه و آلرژی ها اشاره کرد.

قارچ گانودرما با تقویت سیستم ایمنی برای کاهش عوارض شیمی درمانی و اشعه توصیه می شود علاوه بر این برای درمان ویروس ها و باکتری ها و بیماری های قارچی بسیار استفاده می شود چرا که استفاده مداوم از داروهای آنتی بیوتیک و داروهای ضد قارچ و باکتری، در طول زمان فقط نسخه های قوی تری از آن انگل یا ویروس و قارچ تولید خواهد کرد.

گانودرما فقط با قهوه؟

طرفداران پر و پا قرص این قارچ جادویی فقط به قهوه بسنده نمی کنند و با روش های مختلفی از این قارچ برای خورد و خوراک روزانه استفاده می کنند و آن را به یکی از اجزای اصلی رژیم روزمره تبدیل کرده اند.

با کمی گشت و گذار در اینترنت با دستور پخت های متنوعی برای استفاده از قارچ گانودرما مواجه می شوید. از دتاکس تا سوپ! از قهوه و چای مخلوط شده با پودر این قارچ تا سالاد! برای نوشیدنی های تابستانی هم از این قارچ و حتی عصاره اش استفاده می کنند. برای تهیه ی یک عصاره ی کامل از گانودرما این قارچ را با آب می جوشانند و به مدت 2 ساعت اجازه می دهند تا تمام مواد دارویی و عصاره ی آن خارج شود و سپس آن را با قهوه یا چای مخلوط کرده و نوش جان می کنند.

پودر قارچ گانودرما بصورت کپسول و یا قرص هم در صنایع دارویی تولید شده است و قابل استفاده است.

جالب است بدانید این قارچ با شرایط اقلیمی ایران سازگاری بالایی دارد و در حال حاضر در ایران هم تولید و عرضه می شود.

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More