بلاگ بامارو
قهوه را مثل همبرگر نخورید

لطفا قهوه را مثل همبرگر نخورید!

با دانستن ادبیات قهوه، ارتباط بهتری با این نوشیدنی جهان شمول پیدا خواهید کرد و این مطلب را از دست ندهید.

در مطلب قبلی، داستان آن همکارمان که از قهوه بدَش می آمد و اینکه چه استدلال‎هایی داشت را برایتان تعریف کردیم؛ می‎توانید داستان آن همکارمان را در مطلب از قهوه بدم می‎آید را بخوانید.
این همکارمان بعد از صحبت‎های فراوان؛ کمی به قهوه میل کردن متمایل شد و چند باری به گفته خودش در کافی‎شاپ‎ها انواع قهوه سفارش می‎دهد ولی بعد از این قهوه میل کردن‎ها همچنان روی نظرش پافشاری می‎کرد و نظرش این بود “قهوه نوشیدنی مزخرفی است”! همه از این حجم از نفرت او متعجب بودیم.
واقعا حتی یکی از انواع قهوه، طبع او را راضی نکرده بود؟

قهوه، همبرگر نیست

تعجب ما ادامه داشت تا روزیکه که در محل کار، با اصرار همکاران در حضور ما قهوه نوشید. آنجا بود که متوجه شدیم او قهوه را با همبرگر خوردن اشتباه گرفته است!
او قهوه اش را با دو حرکت تمام کرد، بین هر حرکت آب خورد و بعد از تموم شدن آن هم سریع آب خورد! همچون گاز زدن همبرگر و نوشیدن نوشابه زمانیکه در گرسنه‎ترین حالت خود هستید!
همه ما از این حرکت او متعجب شدیم؛ اگر شما نیز همانند همکارمان اینچنین قهوه می‎نوشید یا نمی‎دانید چطور قهوه باید درک کرد؛ پیشنهاد می‎کنم ادامه این مطلب را بخوانید، قبل از آن باید با ادبیات قهوه نوشیدن آشنا شوید.

بوی قهوه:

بوی قهوه عنصر بسیار مهمی از قهوه است. این بو بر روی مزه ای که ما می‎چشیم تاثیر مستقیم می‎گذارد چرا که بدن ما ارتباطی بین مزه و بو به صورت اتوماتیک ایجاد می‎کند.

مزه، طعم:

به سختی می‎توان در مورد طعم قهوه حرفی زد، چرا که قهوه در هر منطقه از زبان مزه و طعم متفاوتی ارائه می‎‎کند. در دنیا تا کنون بیش از 800 مزه و طعم برای قهوه بر‎شمرده‎اند. دنیای مزه و طعم قهوه بسیار گسترده است، نزدیک‎ترین تعقیب کننده قهوه در مزه، شراب است با 200 نوع مزه!

بدنه قهوه:

اینکه قهوه چطور با بدنتان پیوند می‎خورد اساسا به این بخش ربط دارد. این قسمت ارتباط مستقیمی با نحوه پخت قهوه دارد.

اتمام قهوه:

مزه اش چیه؟، مزه اش مثل چیه؟ این سوال را از خود بپرسید، جوابی که به خودتان می‎دهید مفهوم اتمام قهوه است.

Roasts:

وقتی سفارش گیرنده در کافه از شما می پرسد مثلا: قهوه‎تون چی باشه؟ جواب شما یکی از این سه حالت دارک، مدیوم و یا لایت هست. جوابی که شما به آن می‎دهید همان roasts است. جواب شما، سطح پخت مقدار، غلظت و فاکتورهای دیگر را در قهوه وارد کند.

حالا که با ادبیات قهوه آشنا شدید می‎خواهم شما را به سفر مزه کردن قهوه ببرم.

سفر در قهوه

مرحله اول:
هنگامی که می خواهید شروع به نوش جان کردن قهوه کنید، اولین کاری که باید بکنید این نیست که آن را بنوشید، اولین کار “نفس کشیدن از بوی قهوه” است. هنگامی که قهوه را به دهان خود نزدیک کرده اید به آرامی بوی آن را نفس بکشید. بو نکنید، نفس بکشید!
تفاوت بو کشیدن و نفس کشیدن در چیست؟ ابتدا فکر نکنید یک چیز بد بو به سمت شما آمده است، بو کشیدن با احتیاط است ولی نفس کشیدن از سر نیاز است، به گونه‎ای بوی آن را به سمت خود بکشید گویی به این بو نیاز دارید.
مرحله دوم:
یک جرعه کوچیک و سریع بگیرید. همانند یک پرنده به آب نوک بزنید. وقتی نوک زدید به طعم آن فکر کنید.
مرحله سوم:
بعد از جرعه، قهوه را در حدود سی چهل درصد میل کنید. سعی کنید در این خوردن قهوه به تمامی زبانتان برود، سریع سر نکشید تا قهوه در تمامی سطح زبانتان پخش شود. تنها در این حالت است که شما می توانید چند مزه را از قهوه متوجه شوید چرا که هر قسمت از زبان ما حسگر متفاوتی دارد.
مرحله چهارم:
مرحله سوم را باز تکرار کنید، این بار به تفاوت‎ها فکر کنید، سعی کنید این مرحله را هم آرام انجام بدهید.
مرحله پنجم:
عقب بشینید و لذت ببرید. مزه دیگری را وارد نکنید چرا که قهوه مزه‎اش کم کم به خورد زبان می رود.

با طی کردن چنین مراحلی و دانستن ادبیات نوشیدن قهوه، امیدوارم قهوه را مثل همبرگر نخورید.

سپیده هراتی

۲۲ comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More