بلاگ بامارو

مضرات قهوه؛ افسانه یا واقعیت؟

مضرات قهوه در دهه های گذشته همواره مورد توجه و هشدار پزشکان بوده است. البته این هشدارها آنقدرها مورد توجه مردم دنیا قرار نگرفته و در این سال ها همواره مصرف قهوه در کافه ها افزایش یافته است.

برخلاف تمامی این سال ها، تحقیقات نشان می دهد که مضرات قهوه هیچ نقشی در بالا بردن کلسترول بد خون نداشته و تأثیری در بالا بردن خطر سکته قلبی ندارد! تحقیقات جدید نشان داده که نه تنها در تمامی این سال ها مبنای مضر دانستن قهوه اشتباه بوده، بلکه با توصیه پزشکان به نخوردن، بسیاری از افراد از مزیت های قهوه محروم بوده اند.

مضرات قهوه
مضرات قهوه

حالا و بر مبنای تحقیقات جدید، قهوه همانطور که در طول این سال ها محبوب تمام مردم دنیا بوده است، نوشیدنی مفیدی شده که در کافه ها و کافی شاپ ها سرو می شود. نوشیدن قهوه لذت فوق العاده ای را برای افراد به همراه دارد و در عین حال فواید فوق العاده زیادی نیز برای بدن به ارمغان می آورد.

پیشگیری با قهوه

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، قهوه خطر ابتلا به سکته مغزی را برای افرادی که در خطر سکته هستند به شدت کاهش می دهد. همچنین تحقیقات انجام شده نشان داده است که درصد افرادی که از قهوه در رژیم روزانه غذایی خود استفاده می کنند و به دیابت نوع 2 مبتلا شده اند، بسیار کمتر از افرادی است که قهوه را از برنامه غذایی خود حذف کرده اند.

نکته جالب توجه در مورد خواص قهوه، تأثیر آن بر پیشگیری از آلزایمر است. این نوشیدنی سالم با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی خود کمک می کند تا عوارض پیری و بیماری های دوران کهنسالی دیرتر در فرد اثر کند.

چقدر در روز قهوه بخوریم؟

اگر می خواهید انرژی بدن خود را حفظ کنید باید حداقل روزانه 1 الی 2 فنجان قهوه بنوشید. همچنین افرادی که در خطر ابتلا به دیابت هستند و یا می خواهند از بروز بیماری های مختلف پیشگیری کنند نیز بهتر است مصرف قهوه به صورت روزانه را در برنامه خود قرار دهند.

یکی از جذابیت های این نوع نوشیدنی، تنوع تهیه آن است که دست شما را برای مصرف نوشیدنی های متفاوت باز می گذارد. برای این کار می توانید به کافه های مختلف سر بزنید و از طعم های متنوع قهوه این کافه ها لذت ببرید. قهوه نوعی نوشیدنی سالم است که هیچ گاه از نوشیدن آن خسته نخواهید شد.

مضرات قهوه
مضرات قهوه

هرچند برخی از محققان حد بالایی برای نوشیدن قهوه قائل نیستند، اما برخی از تحقیقات نشان می دهد که مصرف بیش از اندازه قهوه ممکن است مشکلاتی را برای دستگاه گوارش ایجاد کند. این محققان توصیه می کنند که نباید روزانه بیش از 8 فنجان قهوه برای یک فرد استفاده شود. مصرف بیشتر از این میزان ممکن است مشکلات گوارشی و برخی دیگر از مشکلات جسمی را برای شما ایجاد کند.

 نتیجه گیری

همانطور که اشاره کردیم، نه تنها مضرات قهوه خیلی جدی نیست، بلکه مزیت های فراوانی هم برای بدن دارد. با توجه به اینکه نوشیدن تا 8 فنجان قهوه در روز هیچ مشکلی برای بدن و سیستم گوارشی ایجاد نمی کند، بهتر است با خیال راحت این نوشیدنی سالم و انرژی بخش را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

4 comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More