بلاگ بامارو
نوتلا

نوتلا از جنگ جهانی دوم تا امروز

جنگ جهانی دوم و ایده ی اولیه ی نوتلا
محل تولد نوتلا!

تولد نوتلا در سال 1946 در شهر پیدمونت ایتالیا، اتفاق افتاد. روزهای سرد و سیاه جنگ جهانی دوم که شکلات بسیار کمیاب و گران شده بود یک شیرینی فروش اهل ایتالیا به نام پیترو فررو، ترکیب عجیب و خوشمزه ای خلق کرد که تا امروز در سراسر جهان با لبخند و خوشحالی مهمان سفره ها است. فندق، پودر کاکائو و شکر! به همین سادگی! این ترکیب را به شکل کره و در بسته بندی به نام Giandujot برای فروش در همان شیرینی فروشی کوچک عرضه کرد و در سال 1946 کمپانی فررو شروع به کار کرد.

در همان ابتدای کار نام تجاری نوتلا هنوز بوجود نیامده بود و روی بسته بندی ها کلمه ی SuperCrema  نوشته می شد.

تغییر در رسپی نوتلا

سال 1964 پس از 18 سال از شروع به کار کارخانه، مایکل پسر بنیانگذار کمپانی، طی یک حرکت خلاقانه رسپی یا طرز تهیه ی این شکلات را تغییر داد و اولین شیشه ی نوتلا را تولید کرد و مشهورترین ماده ی غذایی دنیا یعنی نوتلا را روی خط تولید کارخانه آورد.

طراحی محصول نوتلا توسط آلمانی ها

تنهای یک سال بعد یعنی در سال 1965 نوتلا به آلمان رسید و در همان زمان انقدر مورد علاقه ی آلمانی ها قرار گرفت که دست به کار شدند و برای این محصول دست به طراحی زدند و شیشه های مشهور نوتلا با درب سفید و شکل خاص شیشه اش را طراحی کردند و این خوشمزه ی دلنشین را محبوب تر کردند.

نوتلا در فرانسه

سال 1966 پای نوتلا به فرانسه باز شد و اولین فروشگاه این محصول در پاریس شروع به کار کرد و البته با موفقیت چشمگیری هم مواجه شد. بله! فرانسوی ها هم این شکلات های صبحانه را با جان و دل پذیرفتند.

ورود نوتلا به استرالیا

استرالیای دور از دسترس هم در سال 1978 از محبوبیت نوتلا در امان باقی نماند و بالاخره در نزدیکی های سیدنی نوتلا به صورت رسمی شروع به فروش کرد و این اولین تجربه ی فروش نوتلا در خارج از مرزهای اروپا بود.

بزرگترین ایونت نوتلا در آلمان

نوتلا رکورد گینس را زد!

سال 2005 در آلمان 27.854 نفر گرد هم جمع شدند تا بزرگترین ایونت صبحانه در دنیا را ترتیب دهند. ایونتی که نوتلا میزبان اصلی آن بود و البته بعد از اینکه کلی خوش گذشت و دهان ها پُر از مزه ی نوتلا بود این ایونت در گینس ثبت شد.

روز جهانی نوتلا

روز جهانی نوتلا

سارا روسو، یک بلاگر ایتالیایی امریکایی و یک عاشق نوتلا در سال 2007 تصمیم گرفت تا یک روز را به نام شکلات نوتلا ثبت کند! روزی برای جشن گرفتن و معرفی این شکلات به دوستان! پس هر سال پنجم فوریه روز جشن گرفتن و غرق شدن در نوتلا است ?

نوتلا کماکان محبوب

سال 2011 با فیسبوک قدم به دنیای رنگارنگ شبکه های اجتماعی گذاشت و بعد از یک سال اکانت رسمی شکلات نوتلا به 10 میلیون فرند رسید.

بزرکداشت پنجاه سالگی نوتلا

پنجاه سالگی نوتلا

سال 2014 نوتلا 50 ساله شد و در تصمیمی جالب سایت nutellastories.com را راه اندازی کرد. سایتی که به مردم اجازه می داد تا خاطرات عکس هایشان را که در آنها نوتلا شریک شادی شان بوده را به اشتراک بگذارند و در همان زمان 76.000 داستان از طرف مردم روایت شد که همین موضوع باعث شد تا نوتلا به فکر مراسم بزرگداشت مفصل تری بیافتد و در 10 کشور جهان از نیویورک تا پاریس و از نپال تا دوبی با حضور مردم این مراسم را برگزار کند.

صفحه رسمی نوتلا در فیسبوک با 30 میلیون فالوور

صبح بخیری با طعم 30 میلیون طرفدار

سال 2015 فقط در فیسبوک طرفداران شکلات نوتلا، به 30 میلیون رسید و این عدد برای یک شکلات کوچولو روی میزهای صبحانه ی مردم، بسیار افتخار آمیز است.

افتتاح اولین کافه نوتلا در شیکاگو
افتتاح اولین کافه نوتلا در شیکاگو

اولین کافه نوتلا

سال 2017 فررو اولین کافه نوتلا را در شیکاگو راه اندازی کرد. کافه ای با منوی مفصل برای عاشقان نوتلا با گزینه های بیرون بر و بشقاب های متنوع صبحانه.

حالا خیلی راحت می تونی یه کراسان نوتلا و میوه از سایت بامارو سفارش بدی و لذت ببری.

 

منبع: سایت نوتلا

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More