بلاگ بامارو

نوشیدنی خنک و تابستان لذیذ

روزهای گرم تابستان موجب بی‌تابی خیلی‌ها می‌شود.همین موضوع باعث می‌شود تصور کنیم در این روزهای تابستانی در منزل باشیم خیلی بهتر از این است که بیرون برویم و کلافه شویم. واقعیت این است که ما دیر یا زود با غول گرما روبرو می‌شویم. راه رهایی از این گرمای طاقت‌فرسا چیست؟ تنها راه نجاتمان نوشیدنی خنک و دلچسب تابستانی است که نه تنها تابستان را به کام ما شیرین می کنند که موجب می شوند تابستان را با حالی خوب و خاطره ای از طعم‌های بیادماندنی این فصل سپری کنیم. هر چقدر در این فصل به منوهای کافه‌ها دقت می‌کنیم نوشیدنی‌های جدید و تازه‌ای می بینم، به قدری که انگار نوشیدنی‌های  جدید تمامی ندارند. و هر چه  تلاش کنیم از وسوسه نوشیدن یک اسموتی خنک میوه‌‌ای در کافه‌ها جلوگیری کنیم قادر نیستیم از اسم‌های قشنگ و عجیبشان چشم بپوشیم.

نوشدنی خنک
نوشیدنی خنک

 

نوشیدنی سالم

اگر اشاره کنیم که تابستان فصل ورزش و رژیم لاغری‌یست، بیراه نگفتیم. تعداد کسانی که در این فصل به ورزش و رژیم لاغری و کم کردن چربی بدن خود می پردازند نسبت به تمامی فصول سال بیشتر است. و برای تکمیل فرایند رژیم خود به نوشیدنی سالم و طبیعی بدون قند مصنوعی احتیاج پیدا می‌کنند.

میان‌وعده سالم

تابستان معایبی هم دارد یکی از این معایب گرمازدگی یا افت فشار است که خیلی از افراد در این فصل دچار آن می‌شوند. گرمازدگی، که همه ما با آن آشنا هستیم، حاصل  قرار گرفتن بدن در هوای گرم در مدت زمان زیاد است و متاسفانه در این حالت بدن توانایی دفع گرمای اضافی را ندارد. تنها راه جلوگیری از گرمازدگی مصرف میان وعده سالم و خنک مثل نوشیدنی خنک طبیعی است. در این میان می‌توان به شربت‌های خنک سنتی و ایرانی از جمله شربت خاکشیر، شربت ریحان،ذشربت نعنا، خیار سکنجبین ،شربت زعفرانی یا عرقیجات اشاره کرد و در میان نوشیدنی‌های خنک جهانی باید به گل سرسبدشان لیموناد و موهیتو رسید.

نوشیدنی‌های مخصوص تابستان

هر فصل نوشیدنی مخصوص خود را دارد. اگر نوشیدنی‌های گرم مثل قهوه و دمنوش ها را فاکتور بگیریم، نوشیدنی‌های تابستانی را با میوه‌های فصلش میشناسند؛ میوه‌هایی همچون هندوانه، انگور،‌ لیمو‌، پرتقال، آناناس، توت فرنگی، زردآلو‌، انبه، البالو، گیلاس، توت فرنگی و خیلی از میوه‌های خوشمزه که هرچه بیشتر نام ببریم دلمان بیشتر از نبودنشان می‌گیرد. نوشیدنی‌های میوه‌ای این فصل را میتوانیم با توجه به ترکیب چند میوه فصل به راحتی به چنگ بیاوریم. در این جا به فراپه و اسموتی اشاره خواهم کرد که فقدان حضورشان در کنارمان باعث افسوس میشود. این نوشیدنی‌های خنک و گوارا یا با یخ یا با بستنی و میوه‌های طبیعی در مخلوط کن مخلوط میشوند تا جگرمان را حال بیاورند. چه‌گونه در گرما می‌توان از معجزه اسموتی و فراپه گذشت؟ تابستان بدون نوشیدنی خنک؟

نوشیدنی خنک
نوشیدنی خنک

 

نوشیدنی و میان‌وعده‌های متنوع

بیشتر اوقات وقتمان به قدری کم است که نمی‌توانیم نوشیدنی خنک را در منزلمان درست کنیم، آن هم با این همه دستورالعمل‌های زیاد و میوه‌های رنگارنگ فصل یا اصلا” آنقدر حوصله‌مان کم است که فکر کردن به این همه نوشیدنی و انتخاب با توجه به دانش اندک، ما را دچار سردرگمی می‌کند یا گرما امانمان را بریده و توان بلند شدن از جایمان را نداریم. بهترین راه برای خلاصی از این همه دردسر سفارش آنلاین نوشیدنی از نزدیک ترین کافی شاپ دراطراف خودمان است. تجربه لذت تحویل سفارشاتمان بدون اتلاف وقت و انرژی در راه‌ها و خیابان‌های گرم بسی دل‌انگیزی و امتحانش مجانی است.

4 comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More