بلاگ بامارو

برای پیشگیری از سرطان چه بنوشیم؟

سرطان نامی آشنا و البته ترسناک برای برخی از افراد است. این بیماری هنوز دلیل و منشاء مشخصی ندارد و به همین علت درمان معینی نیز برای آن مشخص نشده است. بهترین راه مبارزه با سرطان، پیشگیری از بروز آن است. راهکارهای مختلفی برای پیشگیری از سرطان ارائه می شود. قرار نگرفتن در برخی از محیط ها، تحرک و ورزش، خوردن و نخوردن خوراکی های مختلف و… . در این مطلب ما چند نوشیدنی ضد سرطان را معرفی کرده ایم که برای پیشگیری از سرطان مفید هستند.

شربت عسل

شاید یکی از مهم ترین و بهترین انواع نوشیدنی ضد سرطان، شربت عسل باشد. شربت عسل از مخلوط کردن عسل طبیعی با آب گرم به دست می آید و خواص فوق العاده ای را برای بدن به ارمغان می آورد. این نوشیدنی ضد سرطان، می تواند از بروز سرطان در افرادی که در خطر ابتلا هستند پیشگیری به عمل آورد.

نکته مهم و قابل توجه در مورد شربت عسل این است که اولاً عسل به کار رفته در شربت عسل باید طبیعی باشد. عسل های غیر طبیعی و تقلبی هیچ سودی برای پیشگیری از سرطان ندارند و غالباً نوشیدنی سالم نیز به حساب نمی آیند. همچنین می توانید مواد دیگری مثل گرده گل زنبور عسل و یا دیگر مواد را نیز به این شربت خوشمزه و سالم اضافه کنید. عموما در برخی از کافه ها از عسل به عنوان شیرین کننده طبیعی استفاده می شود تا سالم بودن نوشیدنی یا خوراکی حفظ شود.

نوشیدنی ضد سرطان
نوشیدنی ضد سرطان

معجون هویج،سیب و اسفناج

یکی از نوشیدنی های خاص برای پیشگیری و حتی کنترل سرطان، مخلوطی از آب هویج و سیب و اسفناج است. البته می توانید به جای اسفناج از کرفس استفاده کنید تا طعم خوشمزه تری داشته باشد. این ترکیب خوشمزه و این نوشیدنی سالم، سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن است. شما با نوشیدن این نوشیدنی ضد سرطان می توانید به جلوگیری از بروز و یا رشد سلول های سرطانی کمک کنید.

برای درست کردن این معجون خوشمزه می توانید نیم کیلو هویج را آب گرفته و آب گرفته شده از یک عدد سیب و کمی برگ اسفناج یا ساقه کرفس مخلوط کنید. اگر برایتان درست کردن چنین معجونی در منزل یا محل کار دردسر دارد، نباید سلامتی خود را به مخاطره بیاندازید. کافی است سری به سایت بامارو بزنید و از نزدیک ترین کافه ها و تریاها چنین معجونی را سفارش دهید. مطمئناً از نوشیدن این نوشیدنی سالم لذت خواهید برد و از بروز انواع بیماری ها به ویژه سرطان نیز پیشگیری خواهید کرد.

چای ها

انواع چای ها برای پیشگیری از سرطان مفید هستند. چای سیاه، چای سبز، چای سفید، چای ترش و بسیاری دیگر از انواع چای ها به عنوان نوشیدنی ضد سرطان شناخته می شوند. چای سبز و چای ترش از بهترین نوشیدنی های گرم ضد سرطان هستند.

چای سبز ار جمله دمنوش های پرخاصیتی است که به عنوان یک نوشیدنی ضد سرطان نیز شناخته می شود. چای سبز اگر از نوع مرغوب باشد و به خوبی نیز دم کشیده باشد، می تواند از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کرده و از بروز سرطان پیشگیری به عمل آورد. مصرف چای سبز با عسل طبیعی تأثیر این دمنوش خوشمزه و سالم را برای پیشگیری از بیماری سرطان به مراتب بیشتر می کند.

چای ترش که رنگ قرمز رنگی دارد، نوشیدنی ترش و خوشمزه ای است که طرفداران زیادی را به سمت خود جلب می کند. این چای به دلیل مواد درونی خود به عنوان یک ماده ضد سرطانی شناخته شده و برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید است.

نوشیدنی ضد سرطان
نوشیدنی ضد سرطان

دمنوش یا کوکتل زنجبیل

زنجبیل از جمله مواد ضد سرطانی است که هم می توان آن را به صورت نوشیدنی ضد سرطان گرم و هم نوشیدنی ضد سرطان سرد نوشید. دمنوش زنجبیل یا انواع دمنوش هایی که به آن زنجبیل هم اضافه شود، می تواند به عنوان یک نوشیدنی سالم برای پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان شناخته شود. علاوه بر این کوکتل زنجبیل که عموماً با استفاده از لیمو طعم مناسبی به خود می گیرد نیز گزینه ای است که لذت خوردن زنجبیل را دو چندان می کند.

فرقی نمی کند که می خواهید دمنوش زنجبیل را میل کنید یا کوکتل زنجبیل یا لیمو را به عنوان یک نوشیدنی ضد سرطان برگزیده اید، بهتر است برای تهیه آن به نزدیک ترین کافه مراجعه کنید. بامارو در دسترسی ساده تر به این نوشیدنی ها همراه شما خواهد بود.

و اما در آخر اینکه 

موارد گفته شده فقط بخشی از انواع نوشیدنی ضد سرطان بود. مصرف مداوم انواع این نوشیدنی ها به صورت روزانه، از بروز سرطان در آینده جلوگیری می کند. شما می توانید با استفاده از تنوع بالای نوشیدنی های ضد سرطان، هم نوشیدنی های سالم و خوشمزه میل کنید و هم از بروز سرطان پیشگیری نمایید. مطمئن باشید خیلی ساده می توان از بروز سرطان پیشگیری کرد؛ فقط کافی است بخواهیم!

۱۲ comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More