بلاگ بامارو

هوای سرد و صبحانه گرم کننده

صبح های زمستون و پتو و گرمایی که دلت نمی خواد تا ابد ازش جدا شی! وقتی ساعت زنگ میخوره و تازه پاتو از زیر پتو میاری میفهمی که سرما در چه حده و ممکنه لعن و نفرینی هم به لب بیاری اما بعد از اینکه شال و کلاهت رو جور کردی و کاپشن و دستکش رو پوشیدی و مثل یه جنگجوی آماده به رزم برای مواجه با هوای بیرون از خونه مواجه شدی به این فکر کن که اگر یه صبحونه ی گرم و باحال خورده بودی و بدنت گرم بود چه تجربه ی دلنشینی داشتی از صبح زمستون!

عکس های زمستونی پر هستن از لبخند های گرم و دلنشین. آدم هایی که وسط برف دراز کشیدن و خنده ای به پهنای صورت دارن برای رسیدن به این حد از عرفان، یه صبحانه گرم کننده خوشمزه و با حال براتون سراغ داریم که میتونه یه معجون خوب برای سرماخوردگی های کوچیک و بزرگ این فصل باشه و هم اعضا و جوارح رو گرم کنه 🙂

خنده و شادی و برف

صبحانه گرم کننده و نوشیدنی ها

اگر اهل چای هستید و یه ایرونی اصیل، افزودنی های مجاز زمستونی مثل زنجبیل و دارچین و عسل رو در اسرع وقت تهیه کنید و برای داشتن یک صبحانه گرم کننده آماده باشید و هر صبح با یکی از این گرم کننده های مزاج! روز رو شروع کنید.

زنجبیل و دارچین و گرم کننده های طبیعی

چای زنجبیل

خدا رو شکر این روزها زنجبیل تازه در هر میوه فروشی ای پیدا میشه و به راحتی می تونید هر صبح این افزودنی پر خاصیت و معجزه آسا رو به چای اضافه کنید و همزمان آنتی اکسیدان، اکسپکتورانت طبیعی، محرک جریان خون و هضم غذا و انرژی زا رو دریافت کنید. از عسل بعنوان شیرین کننده طبیعی استفاده کنید و قبل از بیرون رفتن از خونه یک لیوان چای زنجبیل نوش جان کنید تا بدنتون رو گرم نگه داره.

چای دارچین

قدیم ترها در هر خونه و مغازه ای با شروع فصل سرد، عطر چای دارچین به مشام می رسید یادم می آید پدرم تعریف می کرد در سلمانی بعد از اینکه موی سر را کوتاه می کردند یک استکان چای دارچین هم مهمان می شدند حالا این چوب های خوش عطر که درختچه ای به ارتفاع 6 متر دارند، می توانند در قوری چای صبحگاهی با طبیعت گرمی که دارند یکی از صبحانه های گرم کننده برای صبح زمستان شما باشد.

دارچین اما در کنار آب سیب داغ هم ترکیب بسیار دلچسبی است و می توانید بجای چای سیاه یا سبز اینبار از آب سیب استفاده کنید. کافیست با آبمیوه گیری یک لیوان آب سیب بگیرید و بعد آن را در یک قابلمه کوچک با چند عدد چوب دارچین بجوشانید و در نهایت یک دمنوش زمستانی فوق العاده خواهید داشت.

صبحانه تخم مرغی

تخم مرغ زود آماده می شود و یکی از فست فودهای اصیل و بدون ضرر محسوب می شود 🙂 نیمرو با زیره یا تخم مرغ آب پز یا حتی انواع املت برای روزهایی که سحرخیزتر هستید می تواند یک بمب پروتئین و انرژی باشد و گرما را در بدن شما نگه دارد چرا که اگر صبحانه نخورده و با فشار خون پایین پا به طبیعت زمستانی بگذاریم خیلی زود یخ زده و جان به جان آفرین تسلیم خواهیم کرد! 🙂

انواع نان ها و کلوچه های زنجبیلی و حتی پودرهای آماده نوشیدنی های حاوی زنجبیل در روزهای سرد می توانند در گرم کردن بدن و افزایش گردش خون تاثیر خوبی داشته باشند.

کله پاچه

این غذای لذیذ ایرانی و نه چندان خوشایند در سطح جهانی، در زمستان ها محبوب تر می شود و صبح های زمستان شاهد پر بودن مغازه های کله پزی خواهیم بود. اما میزان گرم کنندگی این غذا نیاز به توضیح ندارد و با میزان چربی ای که وارد بدن می کند بصورت یک تنه می تواند نه تنها خورنده را سیر  نگه دارد که میزان فشار خون را چند درجه جابجا کند و یک صبحانه گرم کننده ی اساسی باشد.

 

سپیده هراتی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More