بلاگ بامارو

با ایده‌های ناب کارکنان خود را برای کار بهتر و بیشتر آماده کنید

کاری که شما انجام می‌دهید نتیجه مستقیمی بر روی عملکرد کلی تیم شما دارد. مطمئن باشید که کار درست قدردانی می‌شود.

کاری که شما انجام می‌دهید نتیجه مستقیمی بر روی عملکرد کلی تیم شما دارد. مطمئن باشید که کار درست قدردانی می‌شود. خیلی از مدیران فکر می‌کنند تشکر کردن از کارمندان کاری بیهوده است و به واقع آن‌ها را پررو می‌کند، اما اشتباه نکنید، تشکر کردن با یک جمله‌ی ساده مثل: ممنونم به خاطر زحماتت هم جواب می‌دهد. اگر ایده‌ای برای این قبیل قدردانی‌ها ندارید ادامه‌ی مطلب را مطالعه کنید.

 پاداش به کارکنان جز اصلی یک استراتژی موثر رهبری است، اما هنوز هم تعداد بسیار زیادی از رهبران با پیاده‌سازی آن مشکل دارند. مشخص کردن یک پاداش طبق تشخیص شما، با چیزی که در واقع ارزش کارکنان شما را داشته باشد تفاوت زیادی وجود دارد.

 پاداشی که به کارکنان داده می‌شود نباید خیلی بزرگ و گران باشد، یک هدیه کوچک و مناسب هم می‌تواند موثر باشد; به این دلیل که قیمت مناسبی هم دارد می‌توان آن را به دفعات به کارکنان خود هدیه بدهیم، و تاثیر چیزی که مداوم تکرار می‌شود به واقع خیلی بیشتر است.

خلاقیت، نه هزینه!

خلاقیت کلید اصلی برای داشتن مجموعه‌ای گلچین شده از بهترین پاداش‌ها برای کارکنان است. آخرین باری که به خاطر انجام درست کاری از شما تشکر شد را به یاد دارید!؟ احساس رضایت خوشایندی قطعا داشته‌اید. به همین خاطر است که به خاطر انجام درست کارها و زحماتی که توسط کارکنان کشیده می‌شود باید از آن‌ها تشکر کرد. قدردانی از این زحمت باعث می‌شود کارکنان احساس رضایتمندی داشته باشند و کار خوبی هم ارائه دهند.

 این تشویق‌ها نمونه‌ای مثبت برای همگی در سازمان است و نشان می‌دهد که شما به چه کاری بیشتر اهمیت می‌دهید. البته مسئله‌ای که در اینجا مطرح می‌شود این است که چطور کارکنان نمونه خود را تشخیص دهید!؟ خب راه ساده‌ای برای این موضوع وجود دارد، به این صورت که شما فردی که در ماه درستاوردهای کاری چشمگیرتری داشته است را انتخاب می‌کنید، در واقع در راه پیشرفت کسب و کار شما قدمی برداشته باشد بارزتر از دیگران! در اینجا برخی از ایده‌های پاداش به کارکنان را با هم بررسی می‌کنیم:

مدیر روزانه

اجازه دهید که این کارمند نمونه یک روز را در ماه یا هر زمانی که مشخص می‌کنید نقش رهبری، در واقع نقش شما را داشته باشد و در این پست در ساعت کاری فعالیت داشته باشد، به او اجازه دهید که جلسات را مدیریت کند، سخنرانی‌ها را انجام دهد و برنامه‌ی شرکت در این روز مشخص را پیاده‌سازی کند، این کار باعث می‌شود حس ارزشمندی در این فرد ایجاد شود.

البته که این کار در یک سازمان بزرگ قابل اجرا نیست. شما باید شرایط سازمان خود را در نظر بگیرید و سپس ایده‌های موجود در این متن را اجرا کنید.

صرف غذا با رئیس یا مدیر

به عنوان رهبر تیم، کارمندان نمونه خود را به صرف غذا به بیرون از محیط شرکت دعوت کنید، بگذارید حتی رستوران را آن‌ها انتخاب کنند، بهترین کار هم در این زمان این است که از بحث‌های کاری فاصله بگیرید، این زمان، زمان مناسبی است که بیشتر و بیشتر کارمند خود را بشناسید، از علایق او باخبر شوید و درباره‌ی زندگی خارج از کار او بیشتر اطلاعات کسب کنید. برای آن‌ها زمان بگذارید.

 

استراتژی خرید: یک استراتژی جذاب برای استارتاپ‌های کوچک

برای کارمندان نمونه خود مبلغی را در نظر بگیرید، آن‌ها را به یک مرکز خرید ببرید، و برای آن‌ها زمان مشخص کنید که برای مثال در ۱ ساعت آینده باید همه‌ی این پول را خرج کنی! و از آن‌ها بخواهید که فقط و فقط برای خودشان چیزی که دوست دارند را بخرند، نه برای همسر و فرزندان و اقوام خویش، فقط خودشان! در نهایت این تایم هم در جایی از مرکز خرید منتظر آن‌ها بمانید تا بازگردند، در ادامه درباره‌ی چیزهایی که خریدند صحبت کنید! خرید کردن همه را خوشحال می‌کند.

وعده‌های غذایی تیمی

زمانی را در ماه یا هفته مشخص کنید و برای صرف ناهار، صبحانه و یا عصرانه همگی دورهم جمع شوید، دورهم جمع شوید، غذا درست کنید، با هم به صحبت کردن درباره‌ی مسائل غیرکاری و زندگی روزمره بپردازید و از کنار هم بودن لذت ببرید.

لازم نیست زمان زیادی را برای این کار صرف کنید، شما می‌توانید از رستوران‌ها و یا کافه‌های اطراف شرکت خود برای این کار کمک بگیرید.

برای تصمیم‌گیری بهتر در این باره می‌توانید این مطالب را در وبلاگ ما بخوانید:

با سالم‌ترین میان‌وعده‌های مناسب برای محل کار آشنا شوید

آشنایی با چند خوراکی مناسب برای محل کار در وعده‌ی عصرانه

 

 

پوشاک یا محصولات شرکت

چه کسی از تیشرت یا ماگی که روی آن لوگوی جایی که کار می‌کند قرار دارد بدش می‌آید!؟ قطعا هیچکس! این راه را حتما امتحان کنید، تیشرت یا لیوان و … به کارکنان خود هدیه دهید، که لوگوش شما روی آن قرار دارد، این راه هم ارزان است و هم اکثرا از هدیه گرفتن خوششان می‌آید. این راه یکی از راه‌های ساده گفتن جمله: “ممنونم به خاطر زحماتت” است.

جلسه سپاس‌گزاری

شخص مورد نظرتان را به دفتر خود فرا بخوانید تا شخصا از او تشکر کنید، این موضوع خیلی تاثیر خواهد گذاشت اگر فقط و فقط به خاطر فعالیت‌های مثبت فرد از او تشکر کنید و مسائل کاری را پیش نکشید، و درباره‌ی اهمیت کاری که او انجام داده بیشتر توضیح دهید تا ارزش کاری خود را متوجه شود. با این کار در واقع کاری می‌کنید که افراد خود را سهیم در پیشرفت بدانند.

به آن‌ها تقدیرنامه بدهید

برای رسیدن به یک پیروزی، یک گواهی یا تقدیرنامه تعبیه کنید و به افراد مورد نظر بدهید، این گواهی برای آن‌ها همیشه به یادگار خواهد ماند و نمایانگر روزهایی است که این افراد در کنار شما و شانه به شانه‌ی شما مشغول کار بوده‌اند، متن مناسبی در این تقدیرنامه بگنجانید و از صمیم قلب و با بیان جملات مناسب از آن‌ها تشکر کنید.

جای پارک VIP

همیشه کارمندان با پیدا کردن جای پارک مشکل دارند، یا دیر می‌رسند و یا اصلا جای پارکی باقی نمانده است، خب می‌توانید برای یک مدت مشخص به عنوان مثال یک هفته شاید هم یک ماه جای پارکی دست نخورده و خالی به کارمند نمونه خود پیشنهاد دهید، بدون شک لطف بزرگی در حق او کرده‌اید و شک نکنید که ایم شخص هم راضی خواهد بود.

جوایز نقدی

در ازای کار مثبتی که کارکنان شما انجام می‌دهند به آن‌ها کارت هدیه بدهید، یا مقدار کمی پول نقد به آن‌ها بدهید (البته ایده کارت هدیه خیلی بهتر است). همچنین می‌توانید بلیط یک کنسرت یا بازی فوتبال و … را برای او خریداری کنید و به او هدیه دهید، این کارت‌های هدیه همیشه جواب می‌دهند!

برگه‌ای دست‌نویس

برگه‌ای با دست خط خود شما که جمله‌ای با صداقت و مهربانی خاصی در آن نوشته شده است، این برگه را روی میز او قرار دهید یا جایی که به چشم بیاید، تا زمانی که شخص این نوشته را مطالعه کرد حس قدردانی شما به طور کامل به او منتقل شود و روز کاری خودش را به خوبی آغاز کند.

 

 

الهه معتمدی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.