بلاگ بامارو

پانچ میوه‌ای چیست و با محبوب‌ترین پانچ‌های میوه‌ای برای مردم ایران آشنا شوید

پانچ میوه‌ای؟ فکر می‌کنید پانچ همان آب میوه‌های طبیعی است؟ خب شاید کمی نزدیک به هم باشند اما پانچ دو دسته دارد که یکی الکلی و دیگری غیر الکلی است و در هر دوی این دسته از آب میوه‌های طبیعی هم استفاده می‌کنند و سرو این نوشیدنی در جشن‌ها و دورهمی‌ها کاملا رایج است که در کاسه‌های بزرگ و یا لیوان لیوان سرو می‌شوند.

پانچ برای اولین بار در اوایل قرن هفدهم از هندوستان پر آوازه شد و بعد از آن این آوازه به ایالات متحده هم رسید تا جایی که کم کم بیشتر نقاط دنیا با این نوشیدنی آشنا شدند و جز انتخاب‌های برتر هر فردی قرار گرفت. شاید بد نباشد کمی حوصله کنید تا کمی از تاریخ و ریشه این کلمه صحبت کنیم. پانچ اساسا ریشه‌ای سانسکریتی دارد و به معنای “پنج” است که این بدین معنی است که در تهیه این نوشیدنی دلپذیر از پنج ماده‌ی اصلی استفاده می‌کنند که شامل الکل، شکر، لیمو، آب میوه و ادویه می‌شود. البته، نیازی به گفتن نیست که الکل در ایران ممنوع است و برای تهیه‌ی پانچ‌ها اغلب از آب گازدار استفاده می‌شود. از این بحث‌ها که بگذریم اجازه دهید تعدادی از این نوشیدنی‌های دلچسب را به شما معرفی کنم.

پانچ مرکبات

برای تهیه پانچ مرکبات همان طور که از اسمش مشخص است به تکه‌های میوه و همچنین آب میوه احتیاج دارید. در تهیه پانچ مرکبات می‌توانید از آب گریپ فروت، پرتقال، نارنگی و آناناس هر کدام به اندازه نصف پیمانه نیاز دارید. همچنین به یخ‌های قالبی هم برای خنک شدن این نوشیدنی نیاز دارید. لیمو ترش و حلقه‌های آناناس را فراموش نکنید. کافی است آب میوه‌ها را با هم مخلوط کنید و تکه‌های میوه را هم اضافه کنید و در نهایت هم آب لیمو ترش را به آن اضافه کنید تا تازگی دل نشینی به نوشیدنی شما بدهد. نوش جان!

پانچ انگور

چه هوا سرد باشد چه گرم یک نوشیدنی همیشه جواب می‌دهد و به کلی حال و هوای شما را عوض خواهد کرد. برای تهیه پانچ انگور به آب انگور، آب گریپ فروت و آب لیمو و تکه‌های لیمو یا هلو. برای آماده کردن این نوشیدنی کافی است آب میوه‌ها را با هم مخلوط کنید و سپس در یخچال بگذارید تا سریعا خنک شود و در آخر تکه‌های میوه را به آن اضافه کنید. به همین سادگی.

پانچ هندوانه و خیار

هندوانه و خیار هر دو از میوه‌هایی هستند که تازگی و طراوت خاصی را به همراه دارند. کافی است مقداری از هر کدام از این دو را در یک میکسر بریزید و برای دلپذیرتر شدن طعم آن کمی آب لیموی تازه به آن اضافه کنید و در این صورت شما یکی از بهترین نوشیدنی‌های این روزها را خواهید داشت. گوارای وجودتان باشد.

پانچ چای

برای تهیه این مدل پانچ همان طور که مشخص است به مقداری چای دم کرده نیاز دارید. همچنین کمی شکر و چوب دارچین را هم به لیست مواد اولیه خود اضافه کنید. برگ نعنای تازه و لیمو ترش هم برای تازگی و طراوت این پانچ گزینه‌ی مناسبی هستند. چند برش پرتقال و چند تکه یخ هم برای خنکای این نوشیدنی. برای تهیه بعد از اینکه چای را دم کردید درون یک ظرف بریزید تا خنک شود سپس نعنای خرد شده و تکه‌‌های پرتقال و همچنین چوب دارچین را به آن اضافه کنید. روی ظرف را با یک پارچه بپوشانید و برای مدتی در یخچال قرار دهید سپس این مواد را از صافی رد کنید. در هنگام سرو قالب‌های یخ و تکه‌های پرتقال را فراموش نکنید.

پانچ آناناس و لیمو

برای تهیه این نوشیدنی سالم و کم کالری شما به آب آناناس، آب گریپ فروت، لیمو ترش، عرق نعنا و برش‌های میوه(آناناس/لیمو) نیاز دارید. تهیه این نوشیدنی مانند نمونه‌هایی که تا به اینجا ذکر شده است ساده و بدون دردسر است. کافی است تمامی اب میوه‌ها را با هم مخلوط کنید و در ظرف دلخواه خود بریزید و آن را با برشی از میوه‌ی دلخواه خود تزئین کنید و نوش جان کنید.

در آخر باید اضافه کنم که در تهیه پانچ میوه‌ای شما هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید پانچ میوه‌ای میکس مخصوص خود را با مخلوط میوه‌هایی که دوست دارید تهیه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. در هر صورت این نوشیدنی برای این روزهای سال بسیار انتخاب مناسبی است و نشاط را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر زمان یا فرصت کافی برای تهیه‌ی این نوشیدنی جذاب را ندارید، می‌توانید از طریق وب‌سایت بامارو اقدام کنید و از کافه‌های محبوب خود پانچ میوه‌ای موردنظرتان را سفارش دهید.

الهه معتمدی

8 comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More