بلاگ بامارو

چای سبز، کد تقلب سلامتی

حدود 3000 سال پیش از میلاد، چای سبز در چین کشف شد. کشیش های بودایی این چای را با خود به ژاپن بردند و در آن زمان چای بعنوان یک نوشیدنی با خواص دارویی مورد استفاده قرار می گرفت. در سال 1211 میلادی، یک کشیش ژاپنی به نام زین، کتابی را با عنوان “چای و ارتقاء” سلامت ترجمه و منتشر کرد و چای سبز را با عنوان “درمان الهی و هدیه عالی از بهشت” یاد می کرد در حدی که نوشیدن چای را در کنار عبادات و آداب مذهبی، بعنوان یکی از تکالیف مومنین اضافه کرده بود. در آن زمان این نوشیدنی برای نجیب زادگان و کشیش ها سرو می شد و عامه ی مردم نوشیدنی ای تحت عنوان چای نداشتند.

با گذشت زمان کم کم چای راهش را به خانه های عامه مردم باز کرد تا امروز که پزشکی مدرن این حکمت باستانی و مزایایی که برای سلامتی دارد را مورد بررسی قرار داده است. طبق این تحقیق اضافه کردن چای سبز به رژیم غذایی افراد در طی یک دوره ی 12 هفته نشان داده است که ترکیبات شیمیایی موجود در چای سبز از جمله تئوفاوین ها و کاتچین ها باعث شد وزن بدن کاهش پیدا کند و دور کمر افراد تا 3.4 سانتی متر کاهش پیدا کند.

چای سبز و خواص شگفت انگیز

چای سبز باعث کاهش چاقی شکمی می شود.

چربی های دور شکم ارتباط مستقیمی با بیماری دیابت نوع 2 دارد و چای سبز در روتین زندگی می تواند با کاهش دادن این چربی ها کمک شایانی به بهبود و کنترل این بیماری کند. چای سبز با ترکیبات شیمیایی مفید و اثراتی که روی فرآیندهای متابولیک بدن می گذارد چربی های دور شکم را کاهش می دهد.

در تحقیق دیگری که در سال 2009 روی افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 بودند و انسولین مصرف می کردند انجام شد. این افراد در طی این مدت مقدار زیادی از چربی های خطرناک دور شکم را از دست داده بودند و فشار خون آنها کاهش یافته بود. میزان کلسترول خون، بعد از گذشت مدت آزمایش در این افراد کاهش پیدا کرده بود و اثری معادل قوی ترین داروهای درمان دیابت از خود نشان داده بود.

در سال 2006 تحقیق مشابهی انجام گرفت و دو گروه از افراد را با رژیم غذایی حاوی چای سبز و چای سیاه مورد بررسی قرار دادند. هیچکدام از فاکتورهای سلامت در گروه چای سیاه ارتقاء نیافته بود.

کد تقلب سلامتی، چای سبز

دارویی که به دشمنی بیماری های مزمن آمده است!

ترکیبات شیمیایی چای سبز حتی از سکته های مغزی هم جلوگیری می کند تا جاییکه سکته های خفیف مغزی را بدون هیچ آسیبی رد می کند چرا که عبور خون از رگ ها را تسهیل می کند و ماده کاتچین می تواند از چسبندگی سلول های سرطانی به بافت های دیگر بدن جلوگیری می کند اصطلاحا از متاستاز جلوگیری می کند و حتی این روند را متوقف می کند.

این ارزانترین نوشیدنی دنیاست با این همه فایده برای سلامتی در ضمن در مطالب قبلی بامارو در مورد نوشیدنی ها نوشته ایم.

15 دمنوش و چای عالی برای رفع بیماری و کسالت

با محبوبترین چای های گیاهی سرو شده در کافه ها آشنا شوید.

کد تقلب سلامتی، چای سبز

چای سبز یکی از شگفت انگیزترین نوشیدنی هایی است که خواص ضد سرطانی و پیشگیری کننده برای بسیاری از ناهنجاری های بدن است و اگر می خواهید بیماری ها را هک کنید و به سمت سلامتی حرکت کنید چاره ی آن چای سبز است.

 

سپیده هراتی

۲ comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More