بلاگ بامارو

کارآیی بیشتر کارمندان با بازی های کامپیوتری

ساعت های کار طولانی بیشتر از 100 ساعت در هفته با بازی کردن های طی روز تحمل پذیر می شوند و همین بازی های کامپیوتری و ویدئویی باعث می شوند تا برای دقایقی از فشارهای تصمیم گیری و کار رها شویم و ذهن ما روی موضوعی غیر از کار تمرکز کند. بازی ها باعث می شوند تا انگیزه ی کار کردن بالاتر رود و همزمان آرامش بیشتری برای ذهن رقم بخورد.

برخی از بازی های ویدئویی تجربه ی کوتاهی از حس استقلال و لایق بودن برای شما فراهم می کنند.

بررسی های علمی نشان می دهد که بازی ها، چیزی فراتر از سرگرم شدن برای ما به ارمغان می آوردن و در واقع مردم با بازی کردن راهی برای کاهش استرس های روزمره و کنترل احساسات خود پیدا کرده اند که روانشناس ها با بررسی فیس بوک و مرور بازی های آنلاین به این نتیجه رسیده اند که اعتماد به نفس در طول بازی کردن در ما افزایش پیدا می کند، اعتماد به نفسی که در کارهای روزمره به آن نرسیده ایم.

خوب و کاربردی اما کوتاه مدت!

علی رغم تحقیقات محدودی که در زمینه ی مفید بودن بازی های ویدئویی انجام شده است، اظهارنظرهای زیادی وجود دارند که می گویند اثرات مثبت و انگیزشی بازی ها، بسیار کوتاه هستند!

برای حل این مشکل می توانید بازی کردن برای تایم های بی حوصلگی یا کسالت در طول روز قرار دهید، زمان بعد از ناهار یا زمانی که احساس می کنید کارمندان در حال خستگی هستند. در واقع بازی های کامپیوتری یک گام به عقب برداشتن است. قراردادن ذهن در چارچوبی غیر از مدل های روزمره و همین موضوع باعث می شود تفکر خلاق و تفکر حل مشکل تحریک شود.

برای کسانی که مشاغل پراسترس و یا کسالت آور دارند، بازی کردن راهی است تا مهارت ها و استعدادهای خود را پیاده سازی کنند و مثلا با رهبری یا حل مسئله به جنگ گروهی از دسته ی دشمنان بروند و جهان را فتح کنند.

انجام بازی های کامپیوتری بخشی از فرهنگ شرکت های بزرگ فناوری مثل گوگل و فیسبوک هستند و کنسول های بازی بصورت کاملا به روز در این شرکت ها برای کارکنان فراهم است تا با ایجاد فضایی مفرح برای بازی کردن، کارآیی و خروجی بهتری از وظایف کارمندان دریافت کنند.

با غذاهای منتخب کارمندان گوکل آشنا شوید.

کنسول های قدیمی تر و بازی های کامپیوتری سنتی زمان زیادی را برای بُردن در یک سِت نیاز داشتند که عملا برای بخش بازی کردن در شرکت های بزرگ، غیرقابل استفاده است اما امروزه بازی های چند دقیقه ای جذاب برای موبایل ها و حتی کنسول ها طراحی شده اند که بهترین گزینه برای شرکت ها هستند.

طبق تحقیقی که در سال 2014 در دانشگاه ایالتی کانزاس ایالات متحده انجام شد، 72 نفر از کارمندان صنایع مختلف در طول روز از بازی های مثل کندی کراش استفاده کردند و در نهایت اعلام شد که این گروه از کارمندان نسبت به همکاران دیگرشان شادتر هستند و تنها 22 دقیقه در روز را صرف انجام بازی ها کرده بودند. با این حال هنوز شرکت های سنتی زیادی هستند که اعتقادی به انجام بازی کردن در محیط کاری ندارند.

سپیده هراتی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More