بلاگ بامارو

3 غول صنایع غذایی و نوشیدنی در جهان

از جمله بزرگترین و عجیب ترین صنایع حال حاضر، صنایع غذایی و نوشیدنی هستند و محصولات آنها مستقیما برای مصرف کردن تولید می شوند و عمر آنها ممکن است از چند ساعت تا چند ماه بسته به تاریخ انقضای روی آنها باشد.

طبق گزارش 2018، Forbes Global 2000 فهرست سالانه و جامعی از شرکت های قدرتمند دولتی در جهان با محاسبه درآمد، سود، دارایی و ارزش بازار منتشر شده است که طبق همین گزارش سه تا از غول های صنایع غذایی جهان را به شما معرفی می کنیم.

  • نستله

با درآمد بیشتر از 9/78 میلیارد دلار در سال 2017 این شرکت سوئیسی گوی رقابت را از سایر صنایع غذایی و نوشیدنی ربوده است و در صدر جدول غول های صنایع غذایی است. نستله یک شرکت چند ملیتی است که در 189 کشور جهان حضور دارد و به فروش می رسد. 335 هزار نفر برای نستله کار می کنند و نستله فقط یک اسم بزرگ برای 2000 نام تجاری زیر مجموعه اش است. نستله محصولات بسیار متنوعی از جمله غذای کودک و آب معدنی و غلات صبحانه و شکلات و حتی لبنیات و… دارد. عمده ی رشد این شرکت از تجارت نوشیدنی های کافئین دار مثل نسکافه و اسپرسو بوده است. نستله در سال های اخیر با تمرکز بیشتری در راستای بهبود سطح سلامت مشتریانش کار می کند و مثلا به تازگی با یک موسسه درمانی قرارداد 145 میلیون دلاری بسته است که تحقیقاتی در راستای کاهش آلرژی افراد نسبت به غذا انجام دهد.

  • پپسی

این شرکت امریکایی در سال 1898 به همت کلیب برادهام برای تولید نوشیدنی ای که رقیب کوکاکولا باشد، تاسیس شده است و در حال حاضر با 22 برند زیر مجموعه اش، رتبه ی دوم بزرگترین های صنعت غذا و نوشیدنی را به خود اختصاص داده است. پپسی در ماه های اخیر برندهای زیر مجموعه اش را با نام های “fun for you,” “better for you” and “good for you” نامگذاری کرده است و طبق همین نامگذاری ها در راستای افزایش سطح سلامت مشتریانش قدم برداشته است و با مانورهای تبلیغاتی روی  دو گزینه ی “بهتر برای شما” و “خوب برای شما” محصولاتی با ارزش غذایی بالاتر را به مشتریانش معرفی می کند. همین رویکرد باعث شد تا درآمد 64 بیلیون دلاری پپسی در ماه های منتهی به مِی با رشد 4.9 بیلیون دلاری سود بیشتر مواجه شود.

  • آن هایزر بوش اینبو

این شرکت در واقع تلفیقی از سه شرکت بلژیکی اینتربرو، شرکت بریزیلی آمبو و شرکت آمریکایی آن هایزر بوش تشکیل شده است و از همان زمان به یکی از بزرگترین تولید کننده های نوشیدنی در جهان تبدیل شده است که 200 برند زیرمجموعه دارد و درآمدی معال 44/56 میلیارد دلار در سال دارد. نوشیدنی های معروف آن بودوایزر، کرونا، استلا آرتویس، بکز، هوگاردن براهاما و انتارکتیکا هستند. تعداد کارکنان سومین جایگاه صنایع غذایی و نوشیدنی به 155 هزار نفر می رسد و در حال حاضر در بازارهای 25 کشور جهان فعال است. کارلوس بریتو ادعا کرده است این شرکت ادعا دارد که در آینده کوکاکولا را خریداری کند.

 

منبع: https://www.forbes.com

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More