بلاگ بامارو

صبحانه برای کودکان مدرسه ای ، یک ضرورت است! چانه نزنید.

بهترین سوخت برای شروع یک روز عالی، یک صبحانه ی کامل و مقوی است و برای کودکانی که به مدرسه می روند این موضوع اهمیت دوچندانی دارد.

صبحانه برای کودکان مدرسه ای یک تکلیف و ضرورت است و متخصصان تغذیه ی استرالیایی هیچ عذر و بهانه ای را از طرف والدین برای صبحانه ندادن به کودکان مدرسه ای، قابل قبول نمی دانند و در تحقیقات زیادی نشان داده اند که کودکان وقتی کلاس درس را شروع می کنند در حالیکه گرسنه هستند چه اتفاقاتی برای ذهن آنها روی می دهد.

این تحقیقات موضوع مهمی را روشن کرده اند “کودکانی که بدون صبحانه سرکلاس درس حاضر می شوند، انرژی کمتری دارند و به سختی تمرکز می کنند.”

این تحقیق نشان داده است که در هر کلاس درس سه کودک بدون صبحانه خوردن به کلاس می آیند و این موضوع سه روز در هفته اتفاق می افتد.

کودکان مدرسه ای بدون صبحانه یاد نخواهند گرفت
کودکان مدرسه ای بدون صبحانه یاد نخواهند گرفت

مغز و نیازش به گلوکز و رابطه آن با صبحانه

مغز برای بهترین کارکرد در طول روز نیاز به انرژی دارد که آن را بصورت گلوکز از مواد غذایی دریافت می کند پس بدیهی است که صبح ها بدون صبحانه به کلاس درس رفتن یا سرکار رفتن از شما آدمی خوابالو و سست و بی حال می سازد. متخصصین تغذیه می گویند این گلوکز می تواند در قالب شیر و میوه و حتی انواع سریال ها در وعده صبحانه به مغز برسد.

یک صبحانه سالم می تواند سوخت مناسبی را برای شروع یک روز تحصیلی به کودکان بدهد و به آنها کمک کند تا با تمام توان مغزشان مطالب آموزشی را یاد بگیرند و برای مقاطع بالاتر آماده شوند.

تحقیقاتی که در زمینه بهداشت انجام شده است نشان می دهد که خوردن صبحانه با بهبود مهارت سوادآموزی و مهارت های ریاضی و کار با اعداد، ارتباط مستقیم دارد و جالب است بدانید که نتیجه این موضوع در اشتغال های بلند مدت در آینده ی کودکان موثر بوده است.

یکی از متخصصان تغذیه می گوید: ” صبحانه برای کودکان مدرسه ای یک وعده ی اختیاری نیست و بصورت مستقیم روی فاکتورهای رشد آنها تاثیر دارد و بهتر است والدین با سهل انگاری در تهیه این وعده و عدم ارائه مواد مغذی مناسب به کودکان، آنها را برای یادگیری و ارتباطات اجتماعی به چالش نکشند.”

یکی از معلم های باسابقه در تدریس به کودکان در مدارس ابتدایی می گوید: “کودکانی که گرسنه به کلاس می آیند روی روند آموزشی کل کلاس تاثیر منفی می گذارند چرا که دائما خمیازه می کشند و بدون تمرکز به سوال ها جواب می دهند و اکثرا برای فعالیت های گروهی سرکلاس بی انگیزه هستند.” این معلم دلسوز می گوید همانقدر که صبحانه نخوردن برای کودکان خطرناک است، صبحانه های ناسالم هم یادگیری و رشد آنها را مختل می کند. صبحانه هایی بسیار چرب و یا پر از مواد قندی می تواند کودکان را دچار اضافه وزن کند و سلامتی آنها را به خطر بیاندازد و حتی باعث بیش فعالی کوتاه مدت در آنها بشود چرا که قند خون به سرعت افت پیدا می کند و باعث می شود که آنها بی حوصله شوند و مهمترین زمان یادگیری که صبح است را از دست بدهند و وقتی این روند هرروز و هرروز تکرار شود در نهایت خروجی مدرسه برای این بچه ها مثبت نخواهد بود.

رابطه مستقیم یادگیری و صبحانه در کودکان
رابطه مستقیم یادگیری و صبحانه در کودکان

اما بهترین صبحانه برای کودکان چیست؟

صبحانه برای کودکان مدرسه ای، صبحانه ای است که فیبر بالایی داشته باشد و از قند مناسبی برخوردار باشد و حتی از پروتئین و کلسیم در آن استفاده شده باشد. در مطلب تاثیر صبحانه بر بازدهی می توانید حقایق بیشتری را در مورد اولین وعده ی غذایی هرروزه بخوانید و همچنین با انواع صبحانه های سرد و صبحانه های گرم آشنا شوید.

بامارو هفت تا از بهترین ترکیبات صبحانه را متناسب با ذائقه ایرانی تدارک دیده است و هرصبح قبل از اینکه به سمت مدرسه راهی شوند برای شما ارسال می کند. صبحانه هایی که شامل کره، پنیر، شیر، شیربرنج، مربا، عسل  و دسر و در پکیج شماره محتوی گوجه فرنگی و خیار هستند و می توانند یک روز خوب را برای کودکان شما رقم بزنند.

صبحانه های بامارو بصورت متنوع در هرروز ارسال می شود و بصورت یک پکیج کامل با کارد و چنگال هستند و می توانند یک صبحانه کامل و خوب را به کودکان شما هدیه دهند برای سفارش روتین هرروز صبحانه اینجا کلیک کنید.

سپیده هراتی

5 comments

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More