بلاگ بامارو

هشت دلیل برای بردگیم بازی کردن

 • عملکرد مغز را بهبود می بخشد

  یک تمرین فوق العاده عالی برای مغز که مناطق تفکر و حافظه را تحریک می کند و برای کودکان و بزرگسالان یک تمرین خوب برای مهارت های شناختی مانند حل مسئله و تصمیم گیری است. سالمندان هم می توانند با بازی کردن انواع بردگیم ها یا بازی های رومیزی یا بازی های تخته ای تا حد زیادی از پیشرفت آلزایمر جلوگیری کنند.

 • خندیدن و کاهش استرس

  بازی های بردگیم حتما بصورت گروهی انجام می شوند و حضور در گروه برای بازی کردن یعنی خنده و شادی و به تبع آن یعنی کاهش استرس. خلاقیت و تجربه ی یادگیری لذت بخش از اثرات جانبی بازی های گروهی و علی الخصوص بردگیم است. مطالعات نشان داده اند که مردم برای کاهش و تسکین استرس به سراغ بازی هایی مثل بردگیم می روند.

  بازی های رومیزی فرصتی برای معاشرت و افزایش مهارت های ذهنی
 • بردگیم، اندورفین و حس خوب

اندورفین همان ماده ی شیمیایی مسئول شاد کردن و تولید حس خوب با بازی کردن، تحریک می شود و ترشح آن باعث می شود تا قدرت ذهن آگاه و ناخودآگاه شما بهبود پیدا کند.

 • بردگیم مردم را به یکدیگر نزدیکتر می کند و روابط بهتری رقم می زند

  آیا کسی را دیدید که تنهایی گیم برد بازی کند؟ قطعا نه! برد گیم یک بازی گروهی است و فقط وقتی طوفان این بازی به اوج می رسد که گروهی از دوستان آشنا و یا حتی ناآشنا در کنارهم بازی می کنند. یک عصر دلپذیر برای بهبود روابط کارکنان قدیمی، یا معرفی یک کارمند یا دوست جدید به جمع در یک بازی با احترام کافیست تا بهترین راهکار برای صرف زمان در یک شرکت یا گروه دوستان رقم بخورد.

 • تجربه ی دنیای واقعی و به دور از تکنولوژی

  بردگیم یک تجربه ی عالی در حضور در زمان حال و دنیای واقعی است. بازی کردنی که نیازی به تکنولوژی های اسمارت فون ها و تبلت ها ندارد و بر اساس روابط میان فردی بنا نهاده شده است و چه چیزی بهتر و واجب تر از اینکه برای دقایقی از دنیای تکنولوژی زدی این روزها فارغ باشیم؟

 • کاهش فشارخون با بردگیم

  همراه با کاهش استرس در اثر خنده و شادی، فشار خون نیز کاهش پیدا می کند. کار کارِ همان اندورفین معروف است که اینبار با رهاسازی ماهیچه ها باعث می شود جریان خون راحت تر حرکت کند و فشار خون کاهش پیدا کند و در ادامه ی این مسیر ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و انواع سکته های قلبی کاهش پیدا می کند.

  بازی کردن با همکارها، یکی از راهکارهای جدید تقویت منابع انسانی
 • تعیین هدف و آموزش صبور بودن

  برنده شدن در بازی های بردگیم نیازمند تعیین استراتژی و هدف و نهایتا صبور بودن تا برنده شدن است و مزیت آن رقابت کردن در یک محیط کاملا شاد و به دور استرس برای یادگیری و تمرکز روی برنده شدن و پیش بردن استراتژی است و بدون شک برای نوجوانان و بزرگسالان فایده های اساسی خواهد داشت.

 • بردگیم خلاقیت و اعتماد به نفس را افزایش می دهد

  برای کودکان ترسو یا بزرگسالان خجالتی بهترین تمرین برای بروز هیجان و خلاقیت است. در بازی به راحتی تحریک می شوند که در یک حالت غیرتهاجمی، تکبر، میل به پیروزی و هیجان های درونی را بروز دهند و همین موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس بین بزرگسالان یا نوجوانان خواهد شد.

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More