بلاگ بامارو

کافه ای برای گربه ها

ایده ی اولیه ی این کافه از تایوان شروع شد. سال 1998 این کافه ی پر از گربه برای این دوستداران این حیوانات خزدار، کارش را شروع کرد و در اولین برخورد علاوه بر مشتریان تایوانی، مورد استقبال توریست های ژاپنی قرار گرفت. یکی از توریست های ژاپنی با همین ایده به کشورش برگشت و اولین کافه ی گربه ها در اوساکا را راه اندازی کرد و در همان ابتدای کار بسیار محبوب شد تا جاییکه امروز بیش از 150 کافه ی گربه ای در ژاپن مشغول کار هستند.

یکی از دلایل محبوبیت این نوع کافه ها، ممنوعیت داشتن حیوان خانگی در آپارتمان های ژاپن است و مردمی که برای حیوانات بسیار ارزش قائل هستند و برای رفع استرس های روزمره نیاز به مکانی آرام و همنشینی با گربه های ملوس نیاز داشتند.

این کافه ها یکی از جاذبه های توریستی محسوب می شوند اما خارج از بحث توریست ها، صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت های رده بالا از مشتریان پر و پا قرص کافه های گربه ای محسوب می شوند! کافیست یک بار به این کافه سرزده باشید تا کت و شلواری های رسمی پوشی را ببینید که مشغول بازی با گربه های ریز و درشت کافه هستند و با علاقه و خوشحالی برای فراموش کردن استرس ها و مشغله های کاری به آنجا پناه آورده اند.

کافه گربه ای در اقصی نقاط جهان

کره، اتریش، اسپانیا، مجارستان، آلمان، فرانسه و حتی در بریتانیا حالا می توانید به راحتی کافه های گربه ای را پیدا کنید. برای اولین بار در سال 2014 در آمریکای شمالی هم کافه ای مخصوص گربه ها راه اندازی شد و حالا در اوکلند، مونترال و نیویورک هم گربه ها در کافه ها، میزبان دوستدارانشان هستند.

این کافه ها چطور کار می کنند؟

هر کافه ای با منوی پذیرایی مخصوص به خودش پذیرای مهمانان خواهد بود. با انواع قهوه ها و خوراکی و نوشیدنی های کافه ای اما گربه های زیادی هم در کنار شما خواهند بود که می توانید ساعات لذتبخشی را در کنار آنها سپری کنید. این کافه ها قوانین مخصوصی دارند که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • در این کافه ها باید با صدای آهسته صحبت کنید، چرا که گربه ها از صدای بلند بیزار هستند.
  • به هیچ عنوان نباید گربه ها را در آغوش گرفته و از زمین بلند کنید چرا که از اینکار خوششان نمی آید و ممکن است با چنگ و دندان از شما پذیرایی کنند.
  • اگر گربه ی خانگی خود را به مهمانی هم نوع هایشان می آورید، ابتدا باید صاحب کافه را متقاعد کنید که گربه ی شما دشمنی ای با میزبان هایش نخواهد داشت و بصورت مسالمت آمیز در کنار آنها بازی خواهد کرد.
  • این کافه ها به بچه ها اهمیت زیادی می دهند و در راستای آشنا کردن بچه ها با حقوق حیوانات و نحوه ی برخورد با آنها ساز و کارهای زیادی تدارک دیده اند.
  • تنها نکته ای که ممکن است به خروج شما از کافه منجر شود، برخورد بد و استرس زا برای گربه ها است در غیر اینصورت برای بازی کردن با گربه ها و صرف وقت در این کافه ها، محدودیتی وجود ندارد.

منافع گربه ها

اولین و مهمترین فایده ی این کافه ها، نجات دادن زندگی میلیون ها گربه در سراسر جهان است. گربه هایی که با شرایط خاص نیاز به مراقبت دارند و در سطح شهر با خطرهای زیادی روبرو هستند، به راحتی می توانند در این کافه ها به دور از تمام خطرات زندگی کنند.

گربه ها بعنوان یکی از انواع حیوانات دوست با انسان، می توانند در ارتباطی نزدیک و سالم در کنار انسان ها زندگی کنند و حس زندگی در یک خانه را تجربه کنند.

محیط بازی با گربه ها در این کافه ها کاملا تحت نظر است و رفتار مشتریان با آنها را رصد می کند پس با خیال راحت می توانید به داشتن همچین کافه ای فکر کنید بدون اینکه نگران باشید حامیان محیط زیست و دوستداران حیوانات را ناراحت کرده باشید.

اگر دوست دارید در مورد کافه گربه ها بیشتر بدونید میتونید اینجا رو مطالعه کنید.

سپیده هراتی

۱ نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More