بلاگ بامارو

قدیمی ترین رستوران گیاهی دنیا

بیشتر از یک قرن است که یک خانواده در تغییر رژیم غذایی اروپایی سهم داشته اند. در قلب زوریخ، در کشور سوئیس رستورانی وجود دارد که برای صد سال دوام آورده است و روزهای سخت زیادی را برای ترویج فرهنگ گیاهخواری سپری کرده است.Haus Hiltl نام این رستوران است و نام خانوادگی موسسین این رستوران گرفته شده است. این رستوران در رکوردهای گینس هم رکورد دار عنوان قدیمی ترین رستوران گیاهخواری جهان است.

این معبد زیبای هواداران زندگی سالم، در سال 1988 بنا گذاشته شده است و هم اکنون توسط نسل چهارم خانواده اداره می شود. رستورانی که منوی آن ترکیبی از غذاهای هند، آسیا، مدیترانه و غذاهای اصیل و قدیمی سوئیسی است.

ده ها سال طول کشید تا در کشور گوشت دوستی مثل سوئیس، نام تجاری Hiltl بتواند گسترش پیدا کند تا اینکه امروز در سراسر زوریخ هشت شعبه فعال داشته باشد. سوئیسی ها تحت تاثیر آلمانی بطور معمول از گوشت گوسفند و خوک بصورت روزمره در غذاها استفاده می کنند و حتی یک نوع گوشت مخصوص دارند که برای زوریخ است و به همان نام هم معروف است و منشا گاوی دارد.

در چنین شرایطی در قرن نوزدهم، جسارت باز کردن یک رستوران گیاهخواری کاری سخت و پر چالش بود. فرض کنید قشر روشنفکری که ایده ی شما را مسخره می کنند و گیاهخواری بعنوان یک عادت جدید و بی ریشه مورد صحبت قرار می گرفت.

اما این روزها ورق به نفع ترویج دهندگان سبک زندگی سالم و جنبش اصلاح سبک زندگی برگشته است و سختی های Hiltl جوان به ثمر نشسته است. مردی که در سال های اول افتتاح رستورانش مدام ضررهای هنگفت مالی را تحمل کرد تا امروز مردم برای سلامتی و حفظ محیط زیست قدم بردارند. روزهای سخت تا جایی ادامه داشتند که در سال 1951 مارگارت به کنگره ی جهانی گیاهخواری در هند سفر کرد و با کوله باری از ادویه های هندی و دستور طبخ های جدید به کشورش برگشت. ادویه ها و ترشی هایی مثل گشنیز، زردچوبه، زیره سبز و… و در آشپزخانه شروع به امتحان کردن، طعم های جدید کرد.

کم کم تاجرین و سیاستمداران هندی از جمله نخست وزیر هند در آن سال ها، به این رستوران علاقمند شدند و در سفرهایشان به زوریخ به رستوران Hiltl می آمدند چراکه هندی ها در دین بودایی خود احترام خاصی برای گیاهخواری قائل هستند و همین موضوع به بیشتر شناخته شدن این رستوران کمک کرد و شهرت خوبی را برایش به ارمغان آورد.

کار تا جایی ادامه پیدا کرد که از این رستوران درخواست کردند تا برای غذای داخل هواپیماهای خطوط هوایی Swissair غذا آماده کنند و با این حرکت دیگر آوازه ی اولین رستوران گیاهخواری دنیا به سایر نقاط دنیا هم رسید.

رولف، مدیر فعلی رستوران می گوید هشتاد درصد کسانی که به رستوران ما می آیند به دنبال کیفیت و طعم ویژه ی غذاهای اصیل سوئیس هستند و حتی نمی دانند که پا به یک رستوران کاملا گیاهخواری گذاشته اند! با این حال ریشه ها و ارزش های اولیه ی رستوران را حفظ می کنیم و به دنبال تغییر ذائقه ی مردم در سال 2019 این آمادگی را داریم تا طعم های جدید و خلاقانه ای را به منو بیافزاییم.

رولف در سال 2015 آکادمی Hiltl را در طبقه ی پنجم همان ساختمان معروف رستوران، بنیان نهاد تا بصورت کاملا تخصصی تمام غذاها و شیوه زندگی گیاهخواری را آموزش دهد. او می گوید برنامه دارد تا به زودی شعبه ی دیگر رستوران را در لس آنجلس یا نیویورک بازگشایی کند.

در مورد فواید و ضررهای گیاهخواری هم قبلا در بلاگ بامارو نوشته ایم. اینجا کلیک کنید.

 

منبع: BBC

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More