بلاگ بامارو

نوشیدنی های بهاری

حالا که بهار شده و گرمای هوا هم شروع شده و میوه های توی بازار هم دیگه رنگارنگ نیست و چند تا میوه ی محدود داریم چند تا نوشیدنی باحال براتون آوردیم که میتونه جای خالی میوه های تابستونی رو براتون پر کنه:

اسموتی توت فرنگی و موز

این میوه های خوش رنگ و بو تو فصل بهار میوه دهی می کنند و اگر در فصل های دیگر سال این میوه ی خوشمزه رو توی ویترین میوه فروشی های میبینید بصورت گلخانه ای پرورش پیدا کرده اند. شاید شنیده باشید که بهترین نوع رژیم غذایی با گیاهان و میوه های هر فصل هست و چه فصلی بهتر از بهار و اردیبهشت برای استفاده کردن از توت فرنگی دلبر ?

اسموتی توت فرنگی

ساده و سریع و خوشمزه

مواد مورد نیاز چند تا توت فرنگی و یه موز ناقابل و یه لیوان شیر

طرز تهیه:

موز رو بصورت کامل و با پوست و توت فرنگی ها بعد از شسته شدن میذاریم توی فریزر و برای 3-4 ساعت اجازه می دیم که یخ بزنن بعد مخلوط کن رو برمیداریم و میوه ها رو میریزیم داخلش و بعد یه لیوان شیر هم اضافه می کنیم و دکمه رو میزنیم اونقدری که یه بافت یکدست و خوب تشکیل بشه.

این اسموتی خوشمزه شیرینی خودش رو از موز میگیره و نیازی نیست شکر بهش اضافه کنید اما اگر رژیمی بودنش براتون مهم نیست و شیرین پسند هستین، میتونین از عسل برای شیرین تر کردنش استفاده کنید.

نوشیدنی بهاری گوارا

سلام و ارادت خدمت هندوانه که از همین روزها مهمون یخچال های خونه شده و حالا ترکیبش با سیب سبز و آناناس که یکی از محشرترین نوشیدنی ها است و عملا میتونه انرژی رو boost کنه ?

خیلی خوبه که فقط کافیه یه میکسر توی خونه داشته باشی تا تموم بهار و تابستون رو با میوه های مختلف نوشیدنی های عجیب و غریب درست کنی و لذت ببری.

مواد لازم هندونه و کمپوت آناناس و البته آب کمپوت آناناس و سیب سبز و لیمو ترش تازه و کنجد و یخ خرد شده و عسل

طرز تهیه:

بعد از اینکه آب لیمو ترش رو گرفتید و دونه های هندونه رو جدا کردید و ضایعات سیب رو انداختید دور (لازم نیست سیب رو پوست بگیرید) همه ی مواد لازم رو میریزید توی میکسر و اجازه میدید تا مواد یکدست بشه و کامل مخلوط بشن به همین سادگی یه ترکیب جادویی و خشمزه برای عصرهای بهاری خواهید داشت.

از انواع شربت های سنتی ایرانی که بگذریم بهتون توصیه می کنم که با یه میکسر ساده و میوه های روز تره بار و میوه فروشی محل، روزهای بهاری رو خوشمزه تر برگزار کنید.

قبلا در مورد میان وعده های خوب برای ساعاتی که سرکار هستیم نوشتیم و پیشنهادات خوبی هستن سالم ترین میان وعده برای سرکار

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More