بلاگ بامارو

از سیر تا پیاز چای سفید

چای نوشیدنی اصلی رفع خستگی از صبحانه تا میان وعده برای ما ایرانی ها است. بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، یک استکان چای داغ همان چیزی است که اغلب ما را سرحال می آورد و باعث شده است تا به نوشیدنی مورد علاقه ی ما کارمندها یا محصلان تبدیل شود. در مورد انواع چای های گیاهی که در کافه ها سرو می شوند، اینجا بخوانید.

15 چای و دمنوش برای رفع کسالت وبیماری

اما از چای سیاه با حفظ سِمت، که بگذریم آیا می دانید که چند گونه ی چای دیگر در جهان نوشیده می شود؟ (مثلا قبلا در مورد چای ترش برایتان نوشته بودیم 🙂

چای سبز که معرف حضورتان هست و در مورد خواص آنتی اکسیدان آن زیاد شنیده ایم و در واقع همان برگ های گیاه کاملیا سیننسیس است که در فرآیند تخمیر ساده تری تبدیل به چای سبز می شود اما اگر برگ های چای را تخمیر نکنیم چه محصولی به دست خواهد آمد؟

چای سفید! بله چای سفید، که از گران ترین چای های موجود در بازار هم  هست در واقع برگ های چیده شده ی چای در ابتدای بهار است که هنوز برگ ها جوان هستند و بصورت جوانه هستند و هنوز پُرزدار هستند. این برگ ها و جوانه ها را تخمیر نمی کنند و بلایی بر سر آن نمی آورند! در واقع این برگ های جوان را با بخار آب و طی فرآیند خاصی خشک می کنند که باعث می شود تمام آنتی اکسیدان های موجود در برگ چای، حفظ شود و تبدیل به سالمترین چای موجود در بازار شود.

 اما چرا سفید؟ چون جوانه ها و گلبرگ های تازه گیاه چای دارای پرزهایی است که بعد از خشک شدن ظاهر سفید به آن می دهد.

طعم این چای ملایم است و مثل چای سبز، طعمی از گیاه یا علف ندارد و علاوه بر اینکه تلخ نیست حتی کمی شیرین است و برای استفاده ی روزمره کاملا مناسب است.

انواع مختلفی از گونه های چای سفید وجود دارد: چای سوزن نقره ای، چای گل صدتومانی، چای ابرویی و چای پوئر

آنچه همه خوبان دارند، چای سفید یک جا دارد! ?

  • خطر ابتلا به سرطان و عفونت های مرتبط با این بیماری را به طرز قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
  • فشار خون و کلسترول را کاهش می دهد پس تهدید نارسایی های قلبی و سکته ها را کاهش می دهد.
  • بیش از دیگر چای ها خاصیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی دارد.
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • کمترین میزان کافئین را دارد و نگرانی در مورد مصرف کافئین روزانه را برطرف می کند.
  • این چای بی رنگ است و هیچ رد و نشانی از خود روی دندان ها به جا نمی گذارد علاوه بر آن کلسیم و فلوراید بالایی درد که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.
  • طبق یافته های پژوهشگران آلمانی طی مطالعه ای دریافتند که چای سفید با سوزاندن سلول های چربی موجود در بدن و پیشگیری از تشکیل سلول های جدید به کاهش وزن کمک می کند.
  • حفظ انرژی در طول روز: این چای کمترین میزان فرآوری را داشته است و بیشترین میزان ال تیانین را دارد (اسید آمینه ای هوشیاری را تقویت می کند).

عوارض احتمالی

  • چای سفید بصورت معمول در ایران تولید نمی شود و آنچه در بازار وجود دارد اکثرا از کشور چین وارد شده است که در مورد اصالتش باید تحقیق کرد و بعد تهیه نمود.
  • افراط در هر چیزی اثر مخرب آن را نمایان خواهد کرد. پس در نوشیدن چای سفید هم احتیاط را رعایت کنیم و با نوشیدن بیش از حد آن آب بدن را از دست ندهیم.

طرز تهیه ی یک فنجان چای سفید

آب را تا دمای 75 تا 85 درجه حرارت دهید و قبل از اینکه برگ های چای سفید را به آن اضافه کنید از روی حرارت بردارید و چند دقیقه صبر کنید و بعد دو قاشق چای خوری از برگ های گیاه را به آن بیافزایید و برای 5 الی 8 دقیقه صبر کنید و بعد آن را صاف کنید و نوش جان کنید.

 

منبع: تبیان

سپیده هراتی

اضافه کردن نظر

ما را در اینستاگرام فالو کنید

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More